Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2018, 10:58

autor: Aquma

50 minut rozgrywki z Vampyra na streamie deweloperskim

W sieci można obejrzeć świeży, trwający niemal 50 minut materiał z rozgrywką ze zbliżającego się RPG z krwiopijcami w roli głównej – Vampyra. Filmowi towarzyszą komentarze pracowników firm Dontnod Entertainment i Focus Home Interactive.

Vampyr wyssie z nas krew (i życie towarzyskie) już za parę tygodni. - 50 minut rozgrywki z Vampyra na streamie deweloperskim - wiadomość - 2018-05-18
Vampyr wyssie z nas krew (i życie towarzyskie) już za parę tygodni.
VAMPYR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Dontnod
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: 5 czerwca 2018 r.

Vampyr – nowy RPG od studia Dontnod Entertainment (Remember Me, Life is Strange) – został wczoraj zaprezentowany na niemal 50-minutowym streamie z udziałem Phillippe’a Moreau (reżysera gry) oraz niejakiego Toma z Focus Home Interactive. Cały materiał można dziś zobaczyć w serwisie YouTube, między innymi na filmie podlinkowanym poniżej. Zainteresowanych wypada ostrzec, że w streamie mogą pojawić się pewne spoilery. Twórcy zapewniają, że nie są one zbyt duże, a dodatkowo działania gracza mogą sprawić, że wydarzenia potoczą się zupełnie inaczej – niemniej to jednak prawie godzina gry i warto mieć to na uwadze.

Na filmie widzimy wiele miejsc prezentowanych już przy okazji wcześniejszych pokazów i udostępnionych fragmentów rozgrywki, ale też i zadanie, którego nie mieliśmy okazji dotychczas zobaczyć. W oczy rzuca się przede wszystkim ciężki, bardzo sugestywny klimat Londynu z początku XX wieku – miasta trawionego przez epidemię hiszpanki oraz rodzącą się w wyniku desperacji przemoc. No i oczywiście wampiry. Już w pierwszych dwóch minutach (wraz z wystrzałem z pistoletu) dostajemy wyraźny sygnał, że mamy do czynienia z brutalnym i bezkompromisowym miejscem, w którym przetrwanie będzie najprawdopodobniej wymagało sprytu, ale też wyrzeczeń oraz strasznych wyborów.

Vampyr został zapowiedziany w styczniu 2015 roku, a po raz pierwszy zaprezentowany parę miesięcy później – w czasie E3 2015. W grze wcielimy się w doktora Jonathana Reida, lekarza, który zostaje przemieniony w wampira i musi się zmierzyć z wynikającym z tego głodem krwi i koniecznością odbierania ludzkiego życia, stojącą oczywiście w całkowitej sprzeczności z zawodem i moralnością bohatera. Dr Reid postara się rozwiązać zagadkę swojej natury i sposób, w jaki powiązana jest z wydarzeniami w mieście. Twórcy chwalą się, że śmierć każdego mieszkańca, którego zdecydujemy się pożreć, odciśnie piętno na świecie gry. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się już niedługo – Vampyr zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksie One i komputerach PC 5 czerwca 2018 roku. Tytuł będzie dostępny w polskiej wersji językowej (spolszczenie kinowe, z angielskim dubbingiem).

  1. Graliśmy w Vampyr – krwiste RPG od twórców Life is Strange
  2. Focus Home Interactive – strona oficjalna