Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2018, 10:40

autor: AlexB

Sea of Thieves - zwiastun aktualizacji The Hungering Deep

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun The Hungering Deep, pierwszej dużej aktualizacji z zawartością do gry Sea of Thieves od studia Rare. Patch zadebiutuje 29 maja na Xboksie One oraz pecetach.

Pod koniec maja na wirtualnych piratów czekają nowe przygody. - Sea of Thieves - zwiastun aktualizacji The Hungering Deep - wiadomość - 2018-05-19
Pod koniec maja na wirtualnych piratów czekają nowe przygody.

Jedną z największych wad Sea of Thieves, która często pojawia się w opiniach graczy i recenzentów, jest niewielka zawartość. Jaka to bowiem przyjemność bawić się ze znajomymi w piratów, pływać statkiem i podziwiać pięknie wykonane morze, skoro nie ma zbyt wiele do roboty? Na szczęście problem ten dostrzega również studio Rare, które już zapowiedziało cotygodniowe wydarzenia specjalne oraz regularne aktualizacje, w tym duże łatki dodające mnóstwo nowych atrakcji. Zgodnie z zapowiedziami, pierwsza z nich nosi tytuł The Hungering Deep. Drobny przedsmak tego, co czeka na graczy w nadchodzącej łatce, może stanowić jej zwiastun, który zadebiutował w sieci. Jest on dostępny poniżej. Patch ujrzy światło dzienne 29 maja na PC oraz Xboksie One.

Nie wiemy na razie zbyt wiele na temat zawartości The Hungering Deep. Z powyższego trailera możemy wywnioskować, że dzięki aktualizacji w Sea of Thieves znajdą się pradawne plemiona czczące i składające ofiary potężnej sile z głębi oceanów, odpowiedzialnej za znikanie statków. Nie jest powiedziane wprost, czym jest tajemniczy stwór. Na zwiastunie widać jednak ogromną rybę przypominającą rekina, a Merrick, doskonale znany z podstawowej gry pirat będący głównym bohaterem trailera, ma wytatuowaną na piersiach paszczę tego morskiego drapieżnika. Niewykluczone też, że zagrożenie, które nadejdzie wraz z The Hungering Deep, a przynajmniej jego fragment, możemy zobaczyć na nowym zdjęciu tła oficjalnego twitterowego konta Sea of Thieves.

Jakie kolejne tajemnice skrywają głębiny oceanu? / Źródło: Twitter - Sea of Thieves - zwiastun aktualizacji The Hungering Deep - wiadomość - 2018-05-19
Jakie kolejne tajemnice skrywają głębiny oceanu? / Źródło: Twitter

Co ciekawe, trailer sugeruje, że bestię będzie można nie tylko pokonać, ale również przyzwać, by walczyła po naszej stronie. Prawdopodobnie niezbędna do tego okaże się współpraca z załogą innego statku. Zgadzałoby się to z zapowiedziami twórców z ubiegłego miesiąca, zamierzających zachęcić graczy do ściślejszej kooperacji, nie tylko w obrębie jednego zespołu. Daje to całkiem interesujące możliwości narracyjne – żadna ze stron nie będzie pewna, czy może całkowicie zaufać drugiej, zwłaszcza jeśli spotkają się dwie grupy zupełnie obcych ludzi.

Sea of Thieves miało swoją premierę 20 marca bieżącego roku w wersjach na PC oraz Xboksa One. Tytuł w pierwszych dniach po debiucie mógł pochwalić się dwoma milionami graczy. Czy nadchodząca duża aktualizacja oraz zaplanowane na lato kolejne dwie (mające być dużo większe niż The Hungering Deep), czyli Cursed Sails oraz Forsaken Shore, przyciągną nowych wirtualnych piratów? Przekonamy się o tym już wkrótce.