Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2018, 17:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Sea of Thieves ma już 2 mln graczy

Studio Rare pochwaliło się najnowszymi wynikami popularnosci gry Sea of Thieves. Dowiedzieliśmy się, że tytuł ma już 2 miliony graczy, a przy okazji poznaliśmy kilka innych ciekawostek.

Sea of Thieves ma już 2 mln graczy - ilustracja #1

Sea of Thieves, jedna z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych gier ze stajni Microsoftu, nie do końca spełniła pokładane w niej nadzieje. Produkcja cierpi na rozmaite błędy, a dodatkowo jest stosunkowo uboga w zawartość. Mimo mieszanych opinii udało jej się jednak przyciągnąć spore grono osób. W ciągu pierwszych 24 godzin obecności na konsoli Xbox One i Windowsie 10, deweloperzy zanotowali ponad milion graczy. Dziś studio Rare opublikowało zaktualizowane dane, informując, że dostępna od 20 marca produkcja dorobiła się już grona 2 milionów wirtualnych piratów.

W komunikacie stwierdzono, że jest to tym samym najszybciej sprzedająca się nowa marka first-party (gry tworzone przez wewnętrzne studia właściciela konsoli) i najlepiej sprzedający się tytuł od Microsoft Studios na Windowsie 10. Niestety nie sprecyzowano tych wyników, gdyż należy pamiętać, że Sea of Thieves można kupić w pudełku (tylko wersja na XOne), w ramach w cyfrowej dystrybucji na PC-tach i konsoli (Xbox Play Anywhere – nabywając jedną z wersji, drugą otrzymujecie w gratisie) oraz wypożyczyć ją dzięki usłudze Xbox Game Pass. Najpewniej do tych dwóch milionów wydawca wliczył też osoby grające w ramach abonamentu, więc ciężko w takim przypadku mówić o normalnie rozumianej sprzedaży.

Poznaliśmy też dodatkowe ciekawostki związane z aktywnością graczy. Np. przeszło 100 tysięcy osób zdecydowało się na transmitowanie rozgrywki, co przełożyło się na ponad 10 milionów godzin oglądanych przez widzów. Ponadto około pół miliona graczy nawiązało nowe znajomości przez Xbox Live, a 400 tysięcy dołączyło po premierze Sea of Thieves do klubu Xbox w poszukiwaniu kolegów i koleżanek do wspólnej gry.

Deweloperzy są bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy, ale doskonale wiedzą, że nie wszystko działa jeszcze jak należy i ciężko pracują nad poprawą sytuacji. Tytuł doczekał się już pierwszej dużej aktualizacji, a wkrótce poznamy informacje o kolejnej.