Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2018, 10:47

autor: Adrian Werner

Recenzje Sea of Thieves – gra przyjemna, ale płytka i z wieloma błędami

W sieci pojawiło się więcej recenzji Sea of Thieves, czyli pirackiej gry studia Rare. Wynika z nich, że produkcja nie do końca spełniła pokładane w niej nadzieje i trudno jej będzie utrzymać zainteresowanie graczy przez dłuższy czas.

Wodowanie Sea of Thieves nie było do końca udane - Recenzje Sea of Thieves – gra przyjemna, ale płytka i z wieloma błędami - wiadomość - 2018-03-25
Wodowanie Sea of Thieves nie było do końca udane

W miniony wtorek ukazała się gra Sea of Thieves, czyli pirackie MMO studia Rare. Sieciowa natura produkcji sprawiła jednak, że dopiero po kilku dniach zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje. Teraz wreszcie zgromadziło się ich wystarczająco dużo, aby ocenić, jak został przyjęty ten tytuł.

Według serwisu Metacritic wersja Sea of Thieves na Xboksa Ona może pochwalić się średnią ocen na poziomie 71%. Wydanie na PC wywołało jeszcze mniej entuzjastyczne reakcje, kończąc ze średnią 68%. Poniżej podajemy przykładowe recenzje:

 1. GeneractionXbox – 9.3/10
 2. Cheat Code Central – 4.1/5
 3. Trusted Revies – 4/5
 4. PCGamer – 72/100
 5. Evereye.it - 7/10
 6. Game Informer – 7/10
 7. Gamesradar – 3.5/5
 8. Polygon – 6.5/10
 9. Destructoid – 6.5/10
 10. EGM – 6.0/10
 11. CGM – 5.5/10

Nasza recenzja zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu.

SEA OF THIEVES W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Rare
 2. Wydawca: Microsoft
 3. Gatunek: MMO
 4. Platformy: XONE, PC
 5. Data premiery: 20 marca 2018 r.

Generalnie recenzje chwalą oprawę graficzną i przyjemne mechanizmy rozgrywki. Natomiast mocno krytykowany jest niski poziom dopracowania technicznego. Niektórzy określają nawet wersję premierową jako coś, co nadaje się co najwyżej do wypuszczenia we wczesnym dostępie. Nie pomagają również problemy z serwerami.

Ponadto regularnie powtarza się opinia, że gra jest po prostu zbyt płytka. Początkowe godziny dają sporo radości, ale szybko okazuje się, że Sea of Thieves nie oferuje głębi oraz zawartości, które mogłyby utrzymać uwagę graczy przez miesiące czy lata.

Oczywiście, los gry nie jest jeszcze przesądzony. Nie byłby to pierwszy tytuł sieciowy, który zadebiutował średnio, aby dopiero po jakimś czasie rozwinąć w pełni skrzydła. Zobaczymy więc, czy autorom uda się naprawić błędy i odpowiednio rozbudować zawartość Sea of Thieves.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Wszystko o Sea of Thieves (premiera, wymagania sprzętowe, jak zagrać za darmo)