Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2018, 09:44

autor: Adrian Werner

God Eater 3 trafi na PlayStation 4 i PC

Wreszcie poznaliśmy platformy sprzętowe, na które trafi God Eater 3. Twórcy ujawnili, że gra zmierza na pecety oraz PlayStation 4. Wypuszczono również nowy zwiastun i po raz pierwszy pokazano rozgrywkę.

Seria pożegnała się z platformami przenośnymi. - God Eater 3 trafi na PlayStation 4 i PC - wiadomość - 2018-03-25
Seria pożegnała się z platformami przenośnymi.
GOD EATER 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Shift
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PC, PS4

W październiku zeszłego roku firma Bandai Namco Entertainment ujawniła God Eater 3, czyli trzecią część popularnego cyklu RPG-ów akcji. Wtedy firma nie podała jednak platform sprzętowych, na które zmierza ten projekt. Teraz uległo to zmianie i podczas zorganizowanego przez autorów streama dowiedzieliśmy się, że gra zawita na PlayStation 4 oraz pecety.

Edycja na PlayStation 4 zawsze wydawała się pewna. Bardziej cieszy fakt, że produkcja od razu trafi również na PC. Natomiast pewnym zaskoczeniem jest brak wydania na Xboksa One, gdyż Code Vein, czyli pokrewny projekt tej samej firmy, zmierza na konsolę firmy Microsoft.

Wydanie gry na PC ma oczywiście sens. W ostatnich kilku latach Bandai Namco Games mocno rozwinęło swoją działalność na tej platformie i obecnie większość gier tego wydawcy trafia na PC. Do tego poprzednie dwie części serii God Eater sprzedały się całkiem dobrze w serwisie Steam, pomimo faktu, że były to konwersje z PlayStation Vita, a do tego ukazały się wiele lat po wydaniach konsolowych.

Ujawnienie platform docelowych nie było jedyną atrakcją, jaką autorzy przygotowali dla fanów. Podczas streama udostępniono również nowy zwiastun oraz zaprezentowano trwający ponad osiemnaście minut fragment rozgrywki. To pierwsza okazja, aby zobaczyć, jak ten tytuł prezentuje się w akcji.

Bandai Namco Games bez wątpienia wiąże z projektem duże nadzieje. Seria rozpoczęła żywot na konsoli przenośnej, ale jak pokazał wielki sukces Monster Hunter: World, tego typu produkcje mogą sobie świetnie poradzić na platformach domowych, a same gry dużo zyskują na mocniejszych sprzętach.

Przypomnijmy na koniec, że na razie twórcy nie podali dokładnej daty premiery God Eater 3, ale powinna ona nastąpić w tym roku.

  1. Oficjalna strona gry