Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2018, 09:47

autor: Adrian Werner

Monster Hunter World rozszedł się w 7,5 mln egzemplarzy

Firma Capcom poinformowała, że Monster Hunter: World rozszedł się w ponad 7,5 mln egzemplarzy. Już teraz jest to najlepiej sprzedająca się odsłona serii. Prawdopodobnie będzie to też największy przebój ze wszystkich produkcji tego wydawcy.

Przesiadka z konsol przenośnych na domowe okazała się strzałem w dziesiątkę. - Monster Hunter World rozszedł się w 7,5 mln egzemplarzy - wiadomość - 2018-03-05
Przesiadka z konsol przenośnych na domowe okazała się strzałem w dziesiątkę.
MONSTER HUNTER: WORLD W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Capcom
  2. Wydawca: Capcom
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PS4, XONE, PC
  5. Data premiery na konsolach: 26 stycznia 2018 r.
  6. Data premiery na PC: 2018 r.

Szefowie firmy Capcom mają powody do zadowolenia. Firma właśnie pochwaliła się, że gra RPG Monster Hunter: World rozeszła się w ponad 7,5 mln egzemplarzy. Na liczbę tę składają się wydania pudełkowe, które wylądowały na półkach sklepów, jak i sprzedaż wersji cyfrowych.

Uzyskanie tego imponującego wyniku zajęło grze trochę ponad miesiąc, gdyż zadebiutowała ona w 26 stycznia tego roku. Warto dodać, że na razie Monster Hunter: World dostępny jest wyłącznie na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Trwają również prace nad wersją pecetową, ale na razie wiemy o niej tylko tyle, że ukaże się w tym roku.

Przypomnijmy, że kilka dni po premierze firma Capcom poinformowała, iż do sklepów trafiło 5 mln egzemplarzy Monster Hunter World, a później wydawca ogłosił, że jest to najszybciej sprzedająca się gra w jego historii.

Sukces gry jest tym ważniejszy, że przed premierą nie wszyscy się go spodziewali. Seria do tej pory święciła bowiem triumfy na konsolach przenośnych i nie do końca było pewne, czy odsłona opracowana z myślą o platformach domowych poradzi sobie równie dobrze. W rzeczywistości jednak obawy te okazały się chybione i Monster Hunter: World już teraz jest największym przebojem w historii marki. Dla porównania, poprzedni rekordzista, czyli wydane na PlayStation Portable Monster Hunter Freedom 3 z 2010 roku znalazło 4,9 mln nabywców.

Co więcej, praktycznie pewne wydaje się, że Monster Hunter: World będzie ogólnie najlepiej sprzedającą się grą w dorobku firmy Capcom, gdyż według stanu na grudzień zeszłego roku dotychczasowy lider w postaci Resident Evil 5 osiągnął wynik 7,3 mln sztuk.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Monster Hunter: World – udane łowy