Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2018, 09:42

autor: Aquma

Nowy Battlefield wyłącznie z kosmetycznymi mikropłatnościami?

Zgodnie z informacjami, do których dotarł serwis Kotaku, kolejna część serii Battlefield ma oferować możliwość kupowania wyłącznie przedmiotów kosmetycznych. Nie ma jednak pewności, czy plany nie zostaną jeszcze zmienione.

Kolejny Battlefield powróci do korzeni – także pod względem mikropłatności? - Nowy Battlefield wyłącznie z kosmetycznymi mikropłatnościami? - wiadomość - 2018-03-05
Kolejny Battlefield powróci do korzeni – także pod względem mikropłatności?

Wygląda na to, że firma Electronic Arts i należące do niej studio DICE planują zwrot w kontrowersyjnej kwestii mikropłatności, która wciąż wzbudza duże emocje pośród graczy. Źródła, do których dotarł serwis Kotaku sugerują, że kolejna część serii Battlefield będzie oferowała możliwość kupowania za prawdziwe pieniądze wyłącznie przedmiotów kosmetycznych – oczywiście pod warunkiem, że EA nie wycofa się z tego pomysłu rakiem, co, jak odnotowują redaktorzy, wciąż jest możliwe. Informator serwisu twierdzi jednak, że afera z loot boksami naprawdę dała studiu DICE do myślenia.

Nikt nie zamierza już robić rzeczy pay-to-win. Nie podeszliśmy lekko do wszystkich kontrowersji z loot boksami. Koniec końców też jesteśmy graczami. Rozumiemy powody ich nienawiści – powiedziała Kotaku anonimowo osoba powiązana z produkcją nowego Battlefielda.

Warto odnotować, że to już kolejne doniesienia sugerujące zmianę polityki firmy w omawianej kwestii. Biorąc pod uwagę skalę kontrowersji wywołanych przez loot boksy w zeszłorocznym Battlefroncie 2 – sprawa była jednym z najgłośniejszych tematów 2017 r. i przyciągnęła nawet uwagę niektórych polityków, podnoszących publicznie kwestię prawnego uregulowania quasi-hazardowych rozwiązań w grach wideo – nie byłoby wielkim zaskoczeniem, gdyby Electronic Arts rzeczywiście wykonało zwrot o 180 stopni i powróciło do starych pomysłów. Korporacja zdecydowanie nie potrzebuje teraz kolejnych problemów, szczególnie, że jak pokazuje przykład ostatniej gwiezdnowojennej strzelanki, kontrowersje tego typu odbijają się bardzo negatywnie na wynikach sprzedażowych.

Przypominamy też, że zgodnie z ostatnimi doniesieniami, nowa gra z serii Battlefield powróci do realiów drugiej wojny światowej. Produkcja ma nosić tytuł Battlefield V i zadebiutuje jeszcze w tym roku. Więcej na jej temat dowiemy się w czerwcu, dzięki imprezie EA Play.

  1. Electronic Arts – strona oficjalna
  2. DICE – strona oficjalna