Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2018, 18:00

autor: Góral

Monster Hunter World najszybciej sprzedającą się grą firmy Capcom

Firma Capcom poinformowała, że Monster Hunter: World jest jej najszybciej sprzedającą się produkcją. Do tej pory rozeszło się 6 milionów egzemplarzy (sprzedaż w cyfrowej dystrybucji oraz wysyłka do sklepów).

Monster Hunter: World w skrócie:
  • gra na konsole Xbox One i PlayStation 4;
  • ukazała się 26 stycznia 2018 roku;
  • rozeszło się już 6 milionów egzemplarzy (sprzedaż w cyfrowej dystrybucji + kopie wysłane do sklepów).

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że Monster Hunter: World w ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży został wysłany do sklepów w liczbie 5 milionów egzemplarzy. Dziś firma Capcom pochwaliła się zaktualizowanymi wynikami sprzedaży. Łącznie do sprzedawców powędrowało już 6 milionów egzemplarzy. W rezultacie tym zawierają się też kopie sprzedane w cyfrowej dystrybucji (PlayStation Store i Xbox Games). Oznacza to, że jest to najszybciej rozchodząca się produkcja w historii japońskiego wydawcy. Blisko 1,6 miliona egzemplarzy pudełkowej wersji zakupiono w samej Japonii i to tylko na PlayStation 4, ale akurat to nie jest zbyt dziwne, gdyż seria cieszy się tam od dawna dużym zainteresowaniem.

Monster Hunter World najszybciej sprzedającą się grą firmy Capcom - ilustracja #1

Capcom się cieszy i my również, ponieważ Monster Hunter: World okazał się bardzo dobrą grą. Większość branżowych dziennikarzy wystawiła jej oceny w granicach 8-10 punktów. Również i u nas Danteveli docenił polowanie na potwory, wśród zalet wymieniając duże mapy, możliwość stosowania rozmaitych taktyk czy rozbudowany system walki.

Obecnie grą mogą się cieszyć wyłącznie posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One. Jesienią produkcja trafi jednak w ręce graczy komputerowych. Niestety na razie nie wiemy, kiedy dokładnie odbędzie się premiera PC-towej wersji. Deweloperzy zdradzili jedynie, że pracują nad nią pełną parą.