filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 lutego 2018, 15:20

autor: Piotr Doroń

Annihilation z Natalie Portman to „kawał dobrego kina”

Ze wstępnych opinii krytyków wynika, że Anihilacja - najnowszy film Aleksa Garlanda z Natalie Portman w roli głównej - to kawał dobrego kina science fiction. Mroczną historię będziemy mogli obejrzeć w marcu za pośrednictwem platformy Netflix.

Mamy dobre wieści dla fanów Aleksa Garlanda oraz twórczości pisarza sci-fi Jeffa VanderMeera. Ze wstępnych reakcji amerykańskich krytyków wynika, że Annihilation – film science fiction z Natalie Portman w roli głównej, napisany i wyreżyserowany przez autora doskonałej Ex Machiny na podstawie pierwszej części trylogii The Southern Reach VanderMeera – to kawał dobrego kina.

Annihilation klasykiem kina sci-fi? - Annihilation z Natalie Portman to kawał dobrego kina - wiadomość - 2018-02-09
Annihilation klasykiem kina sci-fi?

Z twitterowych wypowiedzi recenzentów, zebranych w jednym miejscu przez portal Joblo, wyłania się obraz inteligentnej, nie dającej się zapomnieć opowieści. Krytycy chwalą grę aktorską, warstwę wizualną filmu, a niektórzy twierdzą wręcz, że Annihilation już wkrótce zaliczana będzie do klasyki kina sci-fi. Z powodu embarga, na pełne recenzje musimy poczekać jeszcze kilka dni.

Film opowiada o wydarzeniach rozgrywających się w miejscu tajemniczej katastrofy ekologicznej. Wysłany tam oddział żołnierzy zostaje zdziesiątkowany – z życiem uchodzi jedynie ciężko ranny mąż Leny. Pani biolog organizuje wraz z innymi ochotniczkami kolejną wyprawę do strefy, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało.

Annihilation z Natalie Portman to kawał dobrego kina - ilustracja #2

Alex Garland nie stroni również od świata elektronicznej rozrywki. To właśnie on napisał powszechnie chwalone scenariusze do gier brytyjskiego studia Ninja Theory – Enslaved: Odyssey to the West oraz DmC: Devil May Cry.

Warto odnotować, że w związku z problemami natury personalnej w Paramount Pictures, poza granicami Stanów Zjednoczoncyh Annihilation będzie dystrybuowana wyłącznie drogą cyfrową za pośrednictwem platformy Netflix. Premiera zapowiadana jest na 12 marca. Natomiast w USA film zawita do kin, gdzie będzie można go obejrzeć począwszy od 23 lutego.

Anihilacja została napisana i wyreżyserowana przez Aleksa Garlanda, autora Ex Machiny oraz scenarzystę 28 dni później, Nie opuszczaj mnie oraz Dredda. W filmie główne role grają Natalie Portman (Czarny łabędź, Jackie), Jennifer Jason Leigh (Nienawistna ósemka), Gina Rodriguez (Żywioł: Deepwater Horizon), Tessa Thompson (Creed, Thor: Ragnarok), Tuva Novotny (Borg/McEnroe), Oscar Isaac (Star Wars: The Force Awakens). Autorem muzyki jest Geoff Barrow, znany ze skomponowania ścieżki dźwiękowej do Ex Machiny.

  1. Annihilation na Facebooku

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

filmy i seriale filmy Paramount Natalie Portman Netflix Annihilation / Anihilacja (film) recenzje filmów i seriali