Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 marca 2018, 10:26

autor: Czarny Wilk

Finał House of Cards z teaserem i przybliżoną datą premiery

Pomimo zamieszania wywołanego zakończeniem współpracy z Kevinem Spaceyem, prace nad finałowym sezonem House of Cards sprawnie posuwają się do przodu. Produkcja doczekała się pierwszego teasera, ujawniającego, kiedy ją obejrzymy.

Umarł król, niech żyje królowa. W wyniku zeszłorocznego skandalu obyczajowego Netflix zakończył współpracę z Kevinem Spacey’em, gwiazdą pięciu sezonów House of Cards. Dalszy los produkcji nie pozostawał długo nieznany – dość szybko ogłoszono, że tytuł otrzyma finałową serię, zamykającą wszystkie wątki i skupiającą się na drugiej głównej bohaterce produkcji, granej przez Robin Wright. W trakcie tegorocznej gali oscarowej zaprezentowano pierwszy materiał filmowy z szóstego sezonu oraz podano jego przybliżoną datę premiery.

Claire Underwood już w piątej serii wyszła z cienia swojego męża – teraz zaś całkowicie zajmie jego miejsce jako główna bohaterka. - Finał House of Cards z teaserem i przybliżoną datą premiery - wiadomość - 2018-03-05
Claire Underwood już w piątej serii wyszła z cienia swojego męża – teraz zaś całkowicie zajmie jego miejsce jako główna bohaterka.

Ostatnich 8 odcinków flagowego serialu Netfliksa obejrzymy jesienią tego roku, mniej więcej półtora roku po premierze piątej serii. Półminutowy teaser potwierdza, że tym razem śledzić będziemy losy Claire Underwood, żony granego przez Spaceya Franka Underwooda. Zmierzy się ona z trudami utrzymania władzy w Białym Domu. W obsadzie ponownie znaleźli się Michael Kelly, Boris McGiver i Jayne Atkinson. Dołączą do nich Diane Lane oraz Greg Kinnear.

House of Cards to dramat polityczny, którego pierwsze sezony ugruntowały pozycję Netfliksa jako jednego z wiodących dostawców usług VOD na świecie. Produkcja skupia się na losach małżeństwa Franka i Claire Underwoodów, którzy wszelkimi dostępnymi środkami dążą do zdobycia i utrzymania najwyższej władzy w Stanach Zjednoczonych. Serial powstał na podstawie powieści Michaela Dobbsa.