Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2018, 11:03

autor: Riddick

WoT - ogłoszono oficjalne wsparcie dla modów

Do tej pory fani gry World of Tanks korzystali z modyfikacji na własne ryzyko, ponieważ nie wszystkie były legalne i mogły być powodem otrzymania bana. Z oficjalnym wsparciem modów ma się to zmienić.

Oficjalne wsparcie dla modów było od dawna wyczekiwane przez fanów World of Tanks. Od teraz mogą oni wygodnie pobierać modyfikacje z jednego miejsca. - World of Tanks - ogłoszono oficjalne wsparcie dla modów - wiadomość - 2018-03-05
Oficjalne wsparcie dla modów było od dawna wyczekiwane przez fanów World of Tanks. Od teraz mogą oni wygodnie pobierać modyfikacje z jednego miejsca.

Niezwykle popularna gra sieciowa, jaką jest World of Tanks doczekała się wielu modyfikacji poprawiających w niej to i owo. Z oczywistych powodów nie wszystkie mody były akceptowane przez twórców tytułu, studio Wargaming i za używanie wielu z nich groziły srogie kary w postaci kilkudniowych lub permanentnych banów. Sytuacja uległa jednak zmianie i gracze nie muszą już zastanawiać się, czy używanie wybranej przez nich modyfikacji będzie zagrożone banem. Wargaming uruchomił właśnie oficjalne Centrum Modów, w którym można znaleźć wspierane przez studio kreacje oraz modpacki tworzone przez fanów gry. Tak więc użytkownicy pobierający mody ze strony wgmods.net mogą być spokojni o ich legalność i nie muszą martwić się o ewentualnego bana.

Z komentarzy pod zapowiedzią Centrum Modów można wywnioskować, że tego typu wsparcie było bardzo wyczekiwane przez wielu graczy. Nic dziwnego, wszak nowa witryna w przejrzysty sposób skupia mody w jednym miejscu, grupując je w dwanaście kategorii i umożliwiając ich wygodne pobieranie. Znaleźć tam można proste skórki, mody ingerujące w interfejs gry, zmiany celowników czy nowe modele czołgów.

Oczywiście studio Wargaming monitoruje wszystkie publikowane przez twórców modyfikacje. Weryfikacja jest dwuetapowa i przy pierwszym podejściu mody sprawdzane są pod kątem większych bugów, legalności oraz ich wpływu na działanie samej gry, po czym trafiają na stronę, gotowe do pobrania. Drugi etap następuje w momencie, kiedy dany mod osiągnie konkretną liczbę pobrań. Wtedy poddawany jest znacznie bardziej wnikliwym testom stabilności oraz wydajności. W przypadku wykrycia jakichkolwiek błędów mod odsyłany jest do twórcy, aby ten go poprawił. Należy jednak mieć na uwadze, że choć korzystanie z modyfikacji pobranych z Centrum Modów jest zupełnie legalne, to używanie tych z zewnętrznych stron nadal może zakończyć się banem.