Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lutego 2018, 11:14

autor: Czarny Wilk

Nowe twarze w obsadzie House of Cards

Po opóźnieniach związanych ze skandalem z Kevinem Spaceyem w roli głównej, prace nad finałowym sezonem House of Cards nabierają rozpędu. Ujawniono, jakich dwoje nowych aktorów zobaczymy na ekranie.

Powoli zaczynają do nas spływać doniesienia o finałowej serii House of Cards, popularnego serialu politycznego Netfliksa. Przyszłość produkcji przez jakiś czas stała pod znakiem zapytania, gdy z powodu skandalu obyczajowego od produkcji odsunięta została jej największa gwiazda, Kevin Spacey. W końcu zadecydowano, że serial otrzyma ostatni sezon, skupiający się na postaci granej przez Robin Wright. Poznaliśmy nazwiska nowych gwiazd, które dołączą do obsady tytułu.

O postaci granej przez Grega Kinneara nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. - Nowe twarze w obsadzie House of Cards - wiadomość - 2018-02-01
O postaci granej przez Grega Kinneara nie wiadomo jeszcze zbyt wiele.

W szóstej serii House of Cards zadebiutują znana z Niewiernej oraz filmów o superbohaterach DC Comics Diane Lane oraz Greg Kinnear, którego kojarzyć można z Lepiej być nie może i Green Zone. O granych przez nich postaciach wiemy tylko, że będą ekranowym rodzeństwem. Dołączą oni do znanych z poprzednich sezonów twarzy, takich jak wspomniana wyżej Robin Wright oraz Michael Kelly, Boris McGiver i Jayne Atkinson.

Dla Diane Lane, znanej choćby z roli Marthy Kent w Człowieku ze stali, będzie to pierwsza większa rola w serialu telewizyjnym. - Nowe twarze w obsadzie House of Cards - wiadomość - 2018-02-01
Dla Diane Lane, znanej choćby z roli Marthy Kent w Człowieku ze stali, będzie to pierwsza większa rola w serialu telewizyjnym.

Wielkim nieobecnym obrazu będzie Kevin Spacey, którego kreacja bezdusznego polityka Franka Underwooda dotąd uznawana była za jedną z największych zalet produkcji. Skandal obyczajowy ze znanym aktorem w roli głównej sprawił, że włodarze Netfliksa postanowili zakończyć dotychczasową współpracę, nawet pomimo tego, że dla platformy ruch ten był bardzo kosztowny. Decyzja ta wymusiła zmiany w kształcie kolejnego sezonu, który zamknie się w ośmiu odcinkach (zamiast tradycyjnie w trzynastu) i skupi na postaci żony Franka, Claire.

  1. Netflix
  2. Recenzja piątego sezonu House of Cards w serwisie Gameplay.pl