Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 listopada 2017, 14:25

Kevin Spacey odsunięty od House of Cards. Co dalej z serialem?

Netflix potwierdził, że Kevin Spacey - negatywny bohater niedawnego skandalu obyczajowego - został odsunięty od produkcji House of Cards. Aktualnie firma prowadzi rozmowy w sprawie przyszłości serialu.

Ostatnie problemy natury obyczajowej, których negatywnym bohaterem był Kevin Spacey, odbiły się negatywnie nie tylko na popularności aktora, ale również na przyszłości serialu House of Cards. Ostatecznie prace nad jedną ze sztandarowych produkcji Netfliksa zostały wstrzymane, a zarząd firmy zastanawia się, co począć z jedną z najmocniejszych marek w ofercie platformy.

Kevin Spacey odsunięty od House of Cards. Czy jego miejsce zajmie Robin Wright? - Kevin Spacey odsunięty od House of Cards. Co dalej z serialem? - wiadomość - 2017-11-06
Kevin Spacey odsunięty od House of Cards. Czy jego miejsce zajmie Robin Wright?

Na tę chwilę wiemy, że Spacey został odsunięty od serialu; skasowano również poświęcony mu film biograficzny Gore. Nieco więcej na ten temat przedstawił serwis The Hollywood Reporter, który uzyskał od Netfliksa oficjalne oświadczenie:

Netflix zaprzestaje prac nad House of Cards z udziałem Kevina Spaceya. Będziemy kontynuować współpracę z MRC [Media Rights Capital, niezależną firmą producencką, odpowiedzialną za serial – przyp.red] w tym ciężkim okresie, celem podjęcia dalszych kroków w temacie przyszłości serialu.

Jeśli więc House of Cards doczeka się wznowienia, na ekranie nie zobaczymy już Franka Underwooda, granego przez Kevina Spaceya. UWAGA, SPOILER: Niewykluczone, że główną bohaterką produkcji uczyniona zostanie Claire Underwood, w którą wciela się Robin Wright. Zresztą, sugerował to już finał sezonu piątego, kiedy to żona Franka zwróciła się do kamery ze słowami: „moja kolej”. Odsunięcie Underwooda nie byłoby trudne, zważywszy na jego serialowe dokonania. Claire jako czołowa postać finałowej, szóstej serii brzmi też zupełnie logicznie. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Netflix znajdzie dobre rozwiązanie i dokończy historię, która rozpalała umysły fanów seriali od 2013 roku.

Kevin Spacey odsunięty od House of Cards. Co dalej z serialem? - ilustracja #2

Przypominam też, że według niedawnych informacji serwisu Variety, twórcy rozważają produkcję spin-offów, w których uwaga skupiałaby się na innych bohaterach serii. Podobno jeden z nich ma być poświęcony postaci Douga Stampera (w tej roli Michael Kelly). Za scenariusz miałby odpowiadać Eric Roth, mający na koncie cztery pierwsze sezony House of Cards.

W ostatnich latach House of Cards dotknęło kilka zmian. Najpoważniejszą było odejście po 4. sezonie pomysłodawcy serialu, Beau Willimona. Zastąpili go Melissa James Gibson i Frank Pugliese, i choć decyzja ta nie wpłynęła jakoś drastycznie na formę i popularność produkcji, dała wielu ludziom do myślenia.

Bohaterami wspomnianego skandalu obyczajowego byli Kevin Spacey i Anthony Rapp, aktor znany z Rent i Star Trek: Discovery oraz działacz LGBT. Rapp oskarżył gwiazdę House of Cards o molestowanie seksualne (do sytuacji miało dojść w 1986 roku, kiedy Rapp miał 14 lat, a Spacey 26). W efekcie Spacey ujawnił, że miał intymne związki zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami i wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że identyfikuje się jako homoseksualista. W międzyczasie na niestosowne zachowania Spaceya uwagę zwrócili członkowie ekipy House of Cards.