Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2018, 10:31

autor: Movis

The Division 2 zadebiutuje w przeciągu roku

Z ostatniego raportu finansowego firmy Ubisoft wynika, że premiera strzelanki The Division 2 nastąpi na przestrzeni najbliższych 12 miesięcy. Gra jest jednym z głównych elementów strategii francuskiej firmy, wraz z The Crew 2 i niezapowiedzianym jeszcze tytułem AAA.

Raporty finansowe zawsze są niezłą okazją do sprawdzenia, co największe koncerny mają w zanadrzu. Nie inaczej jest w przypadku firmy Ubisoft, która w oficjalnych dokumentach zdradziła, że premiera The Division 2 zaplanowana została na rok rozliczeniowy 2018-19, który kończy się 31 marca 2019 r. Można więc ostrożnie założyć, że tytuł ukaże się w czwartym kwartale obecnego roku, choć z drugiej strony francuski gigant znany jest też z planowania premier na luźniejsze okolice lutego i marca (For Honor, Far Cry Primal, Far Cry 5 oraz oczywiście The Division).

Co nowego znajdziemy w Division 2? - The Division 2 zadebiutuje w przeciągu roku - wiadomość - 2018-05-18
Co nowego znajdziemy w Division 2?

„Dywizja” ma być jednak w doborowym towarzystwie, bo na ten sam okres 12 miesięcy wyznaczono start The Crew 2 (29 czerwca 2018 r.) oraz niezapowiedzianego jeszcze tytułu AAA. Trzy projekty mają być głównymi elementami strategii Ubi na najbliższy czas, podczas gdy Skull & Bones przesunięto na dalszy plan.

Od marcowej zapowiedzi The Division 2 nie minęło zbyt wiele czasu i jak na razie nadal wiemy o grze zaskakująco niewiele. Czy czeka nas zmiana lokacji? Inne miasto w USA, a może coś w Europie? Kontynuacja fabuły i pomysłów z jedynki czy zupełnie nowy pomysł? Czy Strefa Mroku przerobiona zostanie na tryb Battle Royale? Pytania mnożyć można szybko, a odpowiedzi jak na razie brak. Więcej dowiemy się jednak na prezentacji firmy na targach E3 2018, zaplanowanej na 11 czerwca o godzinie 22:00.

Inwestorzy Ubisoftu raczej nie mają się czym martwić. Z danych wynika bowiem, że firma przekroczyła oczekiwania z roczną sprzedażą rzędu 1,73 mld euro za ostatni okres finansowy. Jest to wzrost o nieco ponad 18% w porównaniu z poprzednim rokiem. Księgowi wydają się także optymistycznie patrzyć w przyszłość, kalkulując następny cel na ok. 2 mld euro i 19 mln sprzedanych kopii trzech planowanych tytułów.

  1. Oficjalna strona marki Tom Clancy’s The Division
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.