Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2018, 21:18

autor: ElMundo

Skull & Bones opóźnione co najmniej do 2019 roku

Ubisoft nie ma przyjemnych wieści dla wszystkich czekających na premierę pirackiej gry akcji Skull & Bones. Tytuł ten został właśnie bardzo znacząco opóźniony.

Skull & Bones opóźnione co najmniej do 2019 roku - ilustracja #1

Po sukcesie segmentu morskich walk, który stał się udziałem Assassin’s Creed IV: Black Flag, Ubisoft zdecydował się jeszcze bardziej zagłębić w tematykę piractwa i wodnych wojaży. Efektem tego była zapowiedź Skull & Bones – nowej produkcji studia zlokalizowanego w Singapurze. Produkcja ta zapowiada się bardzo ciekawie, ale wygląda na to, że przyjdzie nam na nią poczekać jeszcze przez długi czas.

W najnowszym raporcie finansowym Ubisoftu za pierwszy kwartał 2018 roku możemy odnaleźć wzmiankę, która informuje o przesunięciu daty premiery Skull & Bones. Nie jest to jednak typowa „obsuwa” wynosząca kilka tygodni – wedle najnowszych informacji francuski potentat zdecydował o przesunięciu daty wydania najwcześniej na rok 2019, a niewykluczone, że na tę grę poczekamy nawet do roku 2020. Oficjalnym powodem tej decyzji jest „chęć zapewnienia graczom lepszych doświadczeń z rozgrywki”, ale wspomina się także o innych powodach tej decyzji.

Wygląda bowiem na to, że w roku 2018 możemy spodziewać się trzech gier tzw. AAA – będą to The Crew 2, The Division 2 oraz nieujawniony jeszcze projekt, więc najprawdopodobniej okazało się, że dla Skull & Bones w tegorocznym planie wydawniczym po prostu nie ma miejsca. Ponadto Ubisoft cieszy się także bardzo dobrą sprzedażą wcześniej wydanych produkcji oraz świeżych nowości, więc dzieło singapurskiego oddziału czeka na moment, w którym będzie w stanie wypełnić sprzedażową lukę, której – jak na razie – zwyczajnie brak.

Można także podejrzewać, że francuski wydawca przestraszył się słabego przyjęcia Sea of Thieves – gry osadzonej w bardzo podobnych klimatach, która cierpi ze względu na brak ciekawej zawartości mogącej przyciągnąć graczy do zabawy. Być może Ubisoft chce dać sobie nieco więcej czasu na rozbudowanie swojej produkcji, by nie popełnić błędu, jaki stał się udziałem dzieła studia Rare.

Początkowo Skull & Bones miało trafić do sklepów jesienią 2018 roku, więc opóźnienie jest naprawdę spore. Gra zostanie zaprezentowana szerszej publiczności podczas targów E3 2018, więc już niebawem będziemy mogli się przekonać na własne oczy, czy prace nad tym tytułem idą we właściwym kierunku.