Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2018, 20:30

autor: Vergil

Poznajcie Green Hell, czyli amazoński survival rodem z Polski

Green Hell to debiutancki projekt polskiej ekipy Creepy Jar. Deweloperzy, którzy wcześniej pracowali między innymi nad Dead Island czy Dying Light, chcą nam urządzić szkołę przetrwania w amazońskiej dżungli.

Niezależne polskie studio Creepy Jar, założone przez osoby, które wcześniej pracowały między innymi nad Dying Light i grami z serii Dead Island, zapowiedziało swoje debiutanckie dzieło. Mowa o Green Hell, czyli grze survivalowej, w której sprawdzimy swe umiejętności przetrwania w samym sercu amazońskiej dżungli. Produkcja zmierza na komputery osobiste, a w steamowym wczesnym dostępie zadebiutuje latem 2018 roku. Poniżej znajdziecie pierwszy zwiastun, garść szczegółów na temat zawartości przygotowywanej przez deweloperów, a także dwudziestominutowy zapis rozgrywki, opublikowany przez serwis IGN.

W Green Hell wcielimy się w nieszczęśnika pozostawionego na pastwę losu w przepastnej gęstwinie. W początkowej fazie rozgrywki bohater nie będzie posiadał żadnych narzędzi ani tym bardziej niczego do jedzenia – na jego podorędziu znajdzie się tylko radio. W związku z tym protagonista szybko będzie musiał zakasać rękawy i rozpocząć walkę o przetrwanie. Zmagania rozpoczniemy od nauki rozpalania ognia, łowienia ryb i polowań, jednak z czasem nauczymy się wykorzystywać pozyskane surowce i wytwarzać przydatne elementy ekwipunku (z bronią na czele), zastawiać pułapki czy wreszcie uprawiać rośliny oraz budować schronienia; co powinno zwiększyć nasze szanse na przeżycie. Niestety sprawy skomplikują się w momencie, w którym nasz podopieczny zostanie ranny, padnie ofiarą choroby lub w jego ciele zagnieżdżą się pasożyty; takie sytuacje będą mieć negatywny wpływ na stan jego psychiki; na szczęście na każdy problem będzie tu rozwiązanie – wszak choroby można wyleczyć, pasożyty – usunąć, z kolei rany z czasem zaczną się goić.

Oprawa graficzna Green Hell już teraz prezentuje się przyzwoicie. - Poznajcie Green Hell, czyli amazoński survival rodem z Polski - wiadomość - 2018-05-20
Oprawa graficzna Green Hell już teraz prezentuje się przyzwoicie.

Twórcy przekonują, że udało im się opracować wiarygodną symulację amazońskiej dżungli, którą będą nie tylko porastać rozmaite rośliny, lecz także zamieszkiwać zróżnicowane zwierzęta – od ssaków (wśród których nie zabraknie śmiertelnie niebezpiecznych drapieżników), przez gady, skończywszy na ptactwie i insektach. Przedstawiciele fauny mają się przy tym zachowywać w sposób realistyczny (i na przykład reagować na zmienne warunki atmosferyczne lub porę dnia), z kolei środowisko także nie będzie mieć stałego charakteru, zmieniając się pod wpływem naszych działań; dopełnieniem tego wszystkiego ma być ciekawa historia.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Green Hell