Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2018, 09:24

Pojutrze Vampyr otrzyma patch z nowymi trybami rozgrywki

Pojutrze ukaże się patch do gry Vampyr, który wprowadzi dwa nowe tryby rozgrywki. Jeden z nich mocno zwiększy poziom trudności, a drugi skoncentruje się na fabule, odsuwając walkę na drugi plan.

W wampirze RPG będzie można wkrótce zagrać w dwóch nowych trybach. - Pojutrze Vampyr otrzyma patch z nowymi trybami rozgrywki - wiadomość - 2018-09-24
W wampirze RPG będzie można wkrótce zagrać w dwóch nowych trybach.
VAMPYR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DONTNOD Entertainment
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 5 czerwca 2018 r.

Vampyr, czyli RPG autorstwa zespołu DONTNOD Entertainment, okazał się lekkim rozczarowaniem, zwłaszcza pod względem rozgrywki. Pojutrze gra dostanie patch, który powinien przynajmniej częściowo naprawić ten problem. Zaoferuje on dwa nowe tryby rozgrywki.

Pierwszym z nich będzie tryb fabularny. Wybierając go otrzymamy znacznie łatwiejszą rozgrywkę, a w kampanii nacisk zostanie położony przede wszystkim na opowiadanie historii, a nie walkę. Opcja ta bez wątpienia spodoba się wielu osobom. Vampyr ma wiele wad, ale scenariusz nie jest jedną z nich. Ponadto zmiana ta może zainteresować tych fanów najsłynniejszej marki studia, czyli Life is Strange, których od wampirzego RPG-a odrzucił poziom trudności.

Oczywiście, nie wszystkich graczy w Vampyrze interesowała jedynie fabuła. Część z nich miała odwrotny problem i gra okazała się dla nich zbyt łatwa. Z myślą o takich osobach patch doda także nowy, znacznie bardziej wymagający poziom trudności. W trybie Hard będziemy m.in. otrzymywali mniej doświadczenia w walkach, co wymusi na nas częstsze pożywianie się niewinnymi ofiarami.

Rozpoczynając kampanię wybierzemy między trzema trybami (normalnym, fabularnym i trudnym), a potem nie będziemy mieli możliwości zmiany w trakcie rozgrywki. Patch wprowadzi również poprawki błędów i ulepszenia optymalizacji. Aktualizacja zostanie wypuszczona pojutrze, czyli 26 września.

Przypomnijmy, że Vampyr ukazał się 5 czerwca tego roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Tytuł oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Wydanie na konsolę firmy Sony posiada średnią ocen na poziomie 70% według serwisu Metacritic. Natomiast nasz redaktor był bardziej surowy i wystawił grze notę 6.0/10.

Produkcja nie spełniła więc do końca oczekiwań pod względem jakości, ale mimo to okazała się sporym sukcesem finansowym, znajdując w ciągu pierwszego miesiąca od premiery ponad 450 tysięcy nabywców. W zeszłym roku wydawca, czyli Focus Home Interactive, zdradził, że pół miliona sprzedanych egzemplarzy wystarczy, aby wyjść na zero. Wynik ten już bez wątpienia został dawno osiągnięty, więc w przyszłości marka zapewne będzie kontynuowana, zwłaszcza że równolegle trwają już prace nad przeniesieniem jej na ekrany telewizorów.

  1. Recenzja gry Vampyr – to nie jest RPG, na które czekaliście
  2. Vampyr - poradnik do gry
  3. Focus Home Interactive – strona oficjalna