Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2018, 09:18

autor: Aquma

Clementine komentuje zamknięcie Telltale Games

Melissa Hutchison - aktorka znana z roli Clementine w stworzonej przez studio Telltale Games przygodówce The Walking Dead – skomentowała ogłoszone w sobotę wieści na temat rychłego zamknięcia firmy.

Clementine płacze nad losem Telltale Games. - Clementine komentuje zamknięcie Telltale Games - wiadomość - 2018-09-24
Clementine płacze nad losem Telltale Games.

Melissa Hutchison – wcielającą się w Clementine w epizodycznej przygodówce The Walking Dead od studia Telltale Games – we wzruszającym liście skomentowała ogłoszone w sobotę zamknięcie firmy. W opublikowanej za pośrednictwem Twittera wypowiedzi aktorki znaleźć można też potwierdzenie smutnej przyszłości ostatniego sezonu wspomnianej gry.

Niestety, jak większość z was, nie mam informacji na temat tego, jak do tego wszystkiego doszło. Nie znam także losu ostatniego sezonu TWD. Według mojej wiedzy, wydadzą Epizod 2 i to będzie koniec. Boli mnie, że wy, fani, nie zobaczycie końca podróży Clem. Boli mnie, że wszyscy szalenie utalentowani ludzie, którzy stworzyli tę grę, nie zobaczą finału całej swojej ciężkiej pracy i będą teraz musieli szukać zatrudnienia. Boli mnie, że wszyscy niezwykle utalentowani aktorzy, którzy użyczyli głosu postaciom w tym ostatnim sezonie, nie doświadczą ostatecznego zakończenia jednej z najlepszych cholernych gier w historii. I boli świadomość, że długo oczekiwane tytuły, takie jak drugi sezon The Wolf Among Us, nie zostaną stworzone – czytamy w liście.

List na Twitterze Melissy Hutchison.
List na Twitterze Melissy Hutchison.

Doniesienia o problemach w firmie Telltale Games pojawiały się już od pewnego czasu i choć można się było spodziewać, że może dojść do jej zamknięcia, to chyba nikt nie sądził, że stanie się to tak nagle. Założony w 2004 roku deweloper największy sukces osiągnął waśnie dzięki serii TWD, ukazującej przygody młodej dziewczyny w świecie opanowanym przez zombie. Studio miało jednak w swoim portfolio wiele innych, znanych i lubianych pozycji – np. wspomniane już The Wolf Among Us, Batman: The Enemy Within (i sezon pierwszy, zatytułowany po prostu Batman: The Telltale Series) oraz Tales from the Borderlands: A Telltale Game Series.

  1. Telltale Games – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Walking Dead: The Final Season

The Walking Dead: The Final Season