Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2018, 21:03

W State of Decay 2 bawi się ponad milion graczy

W kilka dni od premiery na Xboksie One i komputerach PC State of Decay 2 przyciągnęło ponad milion graczy. To tylko jedno z kilku osiągnięć gry od czasu wtorkowego debiutu.

Producenci State of Decay 2, które 22 maja zadebiutowało na Xboksie One i komputerach PC (Windows Store), pochwalili się osiągnięciami gry w pierwszym tygodniu od premiery. Według twórców, produkcja miała przyciągnąć ponad milion osób. Zaczęli oni dołączać do zabawy jeszcze 18 maja, kiedy wcześniejszy dostęp otrzymały osoby posiadające specjalną edycję Ultimate. Fani tytułu mieli spędzić w grze w sumie 6 milionów godzin, streamując przeszło 3,5 miliona godzin rozgrywki w serwisach Twitch, YouTube oraz Mixer, w trakcie 41 tysięcy transmisji na żywo. Gracze mieli wyeliminować przez ten czas także 675 milionów zombie, zjeść 6 milionów cyfrowych przekąsek oraz przeczytać 2 miliony podręczników. W ramach ciekawostki deweloperzy podali również, że przeciętnie postać gracza ginie po trzech dniach w wirtualnym świecie. Nielicznym rekordzistom udaje się jednak przeżyć nawet cały miesiąc.

Twórcy zapewniają przy tym, że pracują intensywnie nad kolejnymi łatkami i poprawkami, usuwającymi najpoważniejsze błędy zauważone przez społeczność fanów. Przypominają również, że State of Decay 2 wchodzi w skład oferty abonamentowej usługi Xbox Game Pass. Płacąc co miesiąc 29 zł (istnieje też 14-dniowy darmowy okres próbny), możemy bez żadnych ograniczeń grać w pełną wersję tej pozycji, podobnie jak w usłudze Origin Access. Game Pass jest zresztą prawdopodobną przyczyną tak dużej popularności State of Decay 2. Spora część z opisywanego miliona graczy to osoby, które normalnie nie zakupiłyby tytułu, ale z chęcią wypróbują go w ramach abonamentu, bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów. W podobnych okolicznościach i krótko po premierze ponad dwa miliony osób przyciągnęło pirackie Sea of Thives.

State of Decay 2 zadebiutowało oficjalnie 22 maja

  1. Recenzja gry State of Decay 2 – apokalipsa zombie w jakości Gothica
  2. State of Decay 2 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona State of Decay