Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2022, 10:50

State of Decay 2 będzie dalej rozwijane, oto plany na 2022 rok

Studio Undead Labs ogłosiło tegoroczne plany rozwoju gry State of Decay 2. Przede wszystkim mocno ulepszony zostanie system Infestacji, pozwalający zombiakom na przejmowanie kontroli nad budynkami.

W SKRÓCIE:
  1. rozwój State of Decay 2 będzie kontynuowany w 2022 roku,
  2. gruntownie przerobiony zostanie system Infestacji – twórcy zwiększą ich dynamikę i uczynią je znacznie większym zagrożeniem dla graczy,
  3. rozważane jest także umożliwienie graczom rozstawiania pułapek.

Obecnie State of Decay 2 rzadko gości w newsroomach serwisów o grach, ale w rzeczywistości – mimo prawie czterech lat na karku – gra ma się bardzo dobrze. Najlepszym dowodem zdrowej kondycji produkcji jest ujawnienie przez twórców planów rozwoju na 2022 r.

Podczas wczorajszego streama studio Undead Labs poinformowało, że będzie kontynuowało ulepszanie gry według sugestii społeczności. Największą zmianą ma być kompletne przerobienie systemu Infestacji, dzięki któremu hordy zombie przejmują kontrolę nad budynkami. Gruntownie odświeżony zostanie interfejs, który lepiej wytłumaczy zasady tej mechaniki oraz związane z nią ryzyko.

Infestacje staną się także znacznie bardziej niebezpieczne. Obecnie ten system jest mocno statyczny - jego cele ustalane są losowo, a gdy zombiaki przejmą budynek, przestają być aktywnym zagrożeniem dla otoczenia, o ile tylko nie spróbujemy wedrzeć się do kontrolowanej przez nie struktury. W praktyce można więc ignorować je bez większych konsekwencji. To ulegnie zmianie. Hordy tego typu będą w stanie spawnować nowe grupy martwiaków, rozszerzając tym samym zakres Infestacji w kierunku siedzib graczy. Umarlaki zyskają także możliwość przeprowadzania oblężeń i przejmowania ludzkich baz.

Ponadto po wprowadzonych zmianach Infestacje będą wywoływane przez żywe struktury zwane Sercami Plagi (ang. Plague Hearts), więc gracze otrzymają dobrą motywację do ich niszczenia. Undead Labs pracuje również nad wieloma innymi, mniejszymi zmianami. Rozważane jest m.in. umożliwienie graczom stawiania pułapek.

Przypomnijmy, że State of Decay 2 zadebiutowało w maju 2018 roku na PC oraz Xboksie One. Z kolei w grudniu 2020 r. ukazała się wersja na Xboksa Series X/S. Produkcja dostępna jest także w ramach abonamentu Game Pass, zarówno na pecetach, jak i konsolach. Obecnie zespół Undead Labs pracuje nad trzecią częścią serii. Nie wiemy jednak, kiedy się ona ukaże.

  1. Recenzja gry State of Decay 2 – apokalipsa zombie w jakości Gothica
  2. State of Decay 2 – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona State of Decay 2