Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2022, 11:05

Gracze przestali masowo porzucać New World

Wygląda na to, że twórcy New World nie muszą już martwić się odpływem graczy. Liczba użytkowników ustabilizowała się.

W SKRÓCIE:
  • Gracze nie porzucają już New World.
  • Na przestrzeni ostatniego miesiąca gra miała stabilną liczbą użytkowników.
  • Utrzymuje się ona na poziomie ok. 100 tysięcy osób.

Jeszcze niedawno Amazon Games miało spore powody do zmartwień. Gra MMORPG New World bardzo szybko traciła graczy, co związane było m.in. z nieprzemyślanymi decyzjami dotyczącymi dalszego rozwoju tytułu. Wygląda jednak na to, że sytuacja została opanowana. Liczba aktywnych użytkowników w grze utrzymuje się od pewnego czasu na stabilnym poziomie.

Do takich wniosków skłania analiza danych udostępnianych przez serwis Steam Charts. Zamieszczony tam wykres jasno pokazuje, że od miesiąca New World ma stałą liczbę graczy. Utrzymuje się ona na poziomie ok. 100 tysięcy użytkowników, przy czym rekordem ostatnich 30 dni jest 124 tysięcy osób grających jednocześnie.

Gracze przestali masowo porzucać New World - ilustracja #1
Źródło: Steam Charts

Wywołało to dyskusję na Reddicie. Niektórzy zastanawiają się, czy twórcom New World uda się odwrócić trend, który do niedawna zdawał się prowadzić do śmierci gry. Wielu komentujących stwierdziło, że MMO Amazon Games to tytuł z potencjałem, któremu ciążą jednak problemy, jakich nie pozbyto się od czasu premiery. Często dotyczą one kluczowych mechanik, co wpływa negatywnie na gameplay. Gdyby studio naprawiło niedociągnięcia i dalej rozwijało produkcję w interesujący sposób, kolejni gracze chętnie powróciliby do przemierzania wyspy Aeternum.

Niestety na razie Amazon Games skupia się na małych poprawkach, co widać po ostatnio wydanym patchu. Aktualizacja 1.2.2, która trafiła już do gry, naprawia ledwie kilka małych bugów. Próżno szukać w niej nowej zawartości lub zmian, jakich na Reddicie domagali się gracze.