Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 stycznia 2022, 11:51

2. sezon Wiedźmina jednym z najpopularniejszych seriali Netflixa w historii

Narzekania niektórych fanów okazały się nieistotne. Drugi sezon Wiedźmina to jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa w historii.

Wiedźmin Netflixa cały czas wzbudza spore kontrowersje wśród fanów marki. Część osób zdążyła już stwierdzić, że showrunnerka produkcji zrujnowała świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego, a serialu nie da się uratować. Głosy te najwyraźniej nie mają wpływu na popularność dzieła. Wiedźmin jest bowiem jedną z najczęściej oglądanych produkcji anglojęzycznych w historii platformy.

2. sezon Wiedźmina jednym z najpopularniejszych seriali Netflixa w historii - ilustracja #1
Źródło: Netflix

Informację na ten temat znaleźć można w rankingu opracowanym przez Netflixa. Serwis przygotował listę dziesięciu seriali anglojęzycznych z największą liczbą obejrzanych godzin w przeciągu 28 dni od premiery. Drugi sezon Wiedźmina zajmuje na niej ósme miejsce z wynikiem 462,5 miliona godzin. Ekranizacja powieści Andrzeja Sapkowskiego wyprzedziła inne popularne produkcje, jak drugi sezon Stranger Things.

Trzeba jednak przyznać, że pierwszy sezon Wiedźmina cieszył się jeszcze większym powodzeniem, dzięki czemu zajmuje na liście doskonałe trzecie miejsce. Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z tendencją spadkową. Trudno jednak narzekać, biorąc pod uwagę, że w rankingu znalazło się miejsce dla obu serii. Ponadto druga z nich uplasowała się na listach 10 najpopularniejszych seriali w aż 81 państwach.