Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2022, 09:55

Premiery Star Citizen oraz Squadron 42 dopiero za kilka lat; twórcy planują sequele

Premiery Star Citizena oraz Squadrona 42 odbędą się dopiero za kilka lat. Nie przeszkadza to studiu Cloud Imperium Games snuć planów na temat kolejnych części drugiej z wymienionych gier.

W SKRÓCIE:
  • Squadron 42 powinien zadebiutować za maksymalnie dwa lata.
  • Na premierę pełnej wersji Star Citizen poczekamy znacznie dłużej.
  • Studio planuje już sequele Squadron 42.

Star Citizen to tytuł, który wzbudza wiele kontrowersji. Gra ma szerokie grono fanów, lecz krytyków nie brakuje. Zwracają oni uwagę w szczególności na odkładaną w nieskończoność premierę. Wiele osób zaczęło wręcz zastanawiać się, czy Star Citizen kiedykolwiek wyjdzie z Early Accessu. Jeszcze większą niewiadomą jest Squadron 42, czyli fabularny spin-off pierwszej gry studia Cloud Imperium Games.

Carl Jones, dyrektor operacyjny firmy, rzucił nieco światła na przyszłość obu produkcji. W obszernym wywiadzie dla MCV zdradził, że gracze muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ premiera gier nastąpi dopiero za kilka lat. Squadron 42 powinien ukazać się na rynku za maksymalnie dwa lata. Prace nad Star Citizen potrwają znacznie dłużej.

Jones nie podzielił się konkretną datą premiery. Stwierdził jedynie, że w przeciągu kolejnych pięciu lat studio zamierza zatrudnić tysiąc nowych pracowników. Jest to związane z otwarciem oddziału firmy w Manchesterze. Przez ten czas Cloud Imperium Games ma zaś rozwijać olbrzymie MMO. Być może rok 2027 będzie więc momentem faktycznej premiery pełnej wersji Star Citizen. Biorąc pod uwagę, że gra zapowiedziana została w 2012 roku, byłaby to osobliwa sytuacja.

Oczywiście to jedynie spekulacje oparte na niejasnych wypowiedziach Carla Jonesa. Stwierdził on zresztą, że gra pojawi się na rynku, gdy będzie gotowa. Nie chciał podzielić się konkretną datą, która wiązałaby studiu ręce. Fani kosmicznego MMO muszą więc zacisnąć zęby i cierpliwie czekać.

Inna wypowiedź Jonesa może z kolei zirytować niektórych graczy. W wywiadzie oznajmił on bowiem, że firma ma plany dotyczące sequelów Squadron 42 i wprowadzi je w życie w przeciągu pięciu najbliższych lat. Zasoby dewelopera mają bowiem pozwolić na pracę nad wieloma tytułami jednocześnie. Biorąc pod uwagę, że pierwsza gra nadal nie pojawiła się na rynku, deklaracja ta jest dość odważna. Jak przełoży się to na rzeczywistość, dowiemy się za kilka lat.