Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2022, 09:24

LEGO opóźnia klocki Overwatch 2 z powodu afer w Activision

Firma LEGO zawiesiła wydanie klocków Overwatch 2 z powodu niedawnych afer w Activision Blizzard. Producent jest zaniepokojony sposobem, w jaki wydawca podchodzi do tych problemów.

W SKRÓCIE:
  1. LEGO zawiesiło wydanie zestawu zainspirowanego grą Overwatch 2,
  2. powodem są niedawne afery w firmie Activision,
  3. na razie nie wiadomo, kiedy ani czy w ogóle klocki trafią do sprzedaży.

Nie milkną echa afery dotyczącej przypadków mobbingu i molestowania seksualnego w firmie Activision Blizzard. Tym razem swój sprzeciw wobec praktyk wydawcy wyraził producent klocków LEGO, zawieszając premierę zestawu zainspirowanego grą Overwatch 2, którego główną częścią jest mech Titan.

Pierwotnie klocki miały trafić na rynek 1 lutego tego roku. LEGO nie podało nowej daty premiery, ogłaszając, że zawieszenie jest – przynajmniej na razie – bezterminowe. Firma wyraziła zaniepokojenie kulturą panującą w Activision i zastanawia się nad dalszą współpracą z wydawcą.

LEGO opóźnia klocki Overwatch 2 z powodu afer w Activision - ilustracja #1
Zestaw miał zadebiutować 1 lutego.

Przypomnijmy, że według doniesień dziennikarzy prezes Bobby Kotick miał wyciszać sprawy molestowania seksualnego w Activision Blizzard. Po ujawnieniu afery obiecał zmianę polityki wydawcy w tej kwestii, ale nie ma zamiaru ustępować ze stanowiska, czego domagało się wielu pracowników i inwestorów.

To nie pierwsza negatywna reakcja na afery w Activision. Wcześniej Jim Ryan, szef działu PlayStation w koncernie Sony, skrytykował w emailu wysłanym do swoich pracowników reakcję amerykańskiego wydawcy na ten kryzys. Podobnie wyrazili się także Phil Spencer z Microsoftu oraz prezes Nintendo of America Doug Bowser.

Do tej pory żadna z tych firm nie zerwała ani nawet nie zawiesiła współpracy z Activision. LEGO jako pierwsze zdecydowało się na taki krok.

  1. Oficjalna strona LEGO
  2. Oficjalna strona gry Overwatch 2