Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2018, 09:31

Premiera State of Decay 2. Jak zagrać za darmo?

Dzisiaj na rynku zadebiutował sandboksowy survival State of Decay 2. Gra dostępna jest na PC oraz Xboksie One i można ją za darmo wypróbować w ramach programu Xbox Game Pass... Co może być dobrym pomysłem, bo recenzje są mieszane.

Gra zadebiutowała pięć lat po premierze pierwszej części. - Premiera State of Decay 2. Jak zagrać za darmo? - wiadomość - 2018-05-22
Gra zadebiutowała pięć lat po premierze pierwszej części.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery State of Decay 2, czyli kontynuacji sandboksa studia Undead Labs z 2013 roku. Tytuł zadebiutował na pecetach oraz konsoli Xbox One i nie oferuje polskiej lokalizacji. Produkcja jest częścią inicjatywy Xbox Play Anywhere. Oznacza to, że kupując grę raz, otrzymujecie wersje na obie platformy sprzętowe.

Jak możecie się przekonać zerkając na naszą porównywarkę cenową, State of Decay 2 nie jest drogą pozycją, ale i tak warto wspomnieć, że można w nią zagrać za darmo. Produkcja jest bowiem częścią programu Xbox Game Pass, który za 29 zł miesięcznie oferuje dostęp do katalogu ponad setki gier. Usługę można bez płacenia wypróbować przez czternaście dni, o ile wcześniej nie skorzystaliście z takiej opcji.

Teoretycznie Xbox Game Pass dostępne jest tylko na Xboksie One, ale dzięki temu, że State of Decay 2 jest częścią inicjatywy Xbox Play Anywhere, tytuł mogą za darmo wypróbować także gracze pecetowi. Jeśli jesteście tym zainteresowani, to po szczegółowe instrukcje odsyłamy do naszego poradnika.

Jeśli chcecie zagrać w State of Decay 2 na PC, to warto także zaznajomić się z wymaganiami sprzętowymi. Nie są one specjalnie wysokie, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że do zabawy potrzebny jest system Windows 10.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: AMD FX-6300 / Intel i5-2500 2.7GHz
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 / AMD Radeon HD 7870 z 2 GB pamięci
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 8 GB RAM
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: AMD FX-8350 / Intl i5 4570 @ 3.2 GHz
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 960 / AMD Radeon R9 380 z 4 GB pamięci
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 16 GB RAM
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10

Warto na koniec wspomnieć, że w sieci dostępny jest już spory wybór recenzji State of Decay 2. Nie są one zachwycające. Według serwisu Metacritic wydanie na Xboksa One posiada średnią ocen na poziomie 68%, a wersja pecetowa poradziła sobie tylko o jeden procent lepiej. Z tym konsensusem zgodził się nasz redaktor, który wystawił grze notę 7.0/10.

 1. Recenzja gry State of Decay 2 – apokalipsa zombie w jakości Gothica
 2. Oficjalna strona gry