Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2018, 10:37

State of Decay 2 z ponad dwoma milionami graczy

Firma Microsoft ogłosiła, że w ciągu dwóch tygodni od premiery w State of Decay 2 zagrały ponad dwa miliony osób.

Gra ukazała się 22 maja tego roku. - State of Decay 2 z ponad dwoma milionami graczy - wiadomość - 2018-06-05
Gra ukazała się 22 maja tego roku.

Na State of Decay 2 fani pierwszej części czekali pięć długich lat. Gra otrzymała dosyć rozczarowujące recenzje, a jej stan techniczny pozostawia sporo do życzenia. Wielu graczom wydaje się to jednak nie przeszkadzać. Będąca wydawcą produkcji firma Microsoft pochwaliła się bowiem liczbami, które pokazują, że tytuł cieszy się dużą popularnością.

Według tych informacji, w State of Decay 2 w ciągu dwóch pierwszych tygodni od premiery zagrały ponad dwa miliony osób. Warto tutaj przypomnieć, że kilka dni po premierze liczba ta wynosiła jeden milion, więc grę wciąż wypróbowują nowi gracze. Słowo „wypróbowują” jest tutaj kluczowe, gdyż produkcję można przetestować bez kupowania. Tytuł jest bowiem częścią programu Xbox Game Pass, który za 29 zł miesięcznie oferuje dostęp do katalogu ponad setki gier. Usługę można także bez płacenia sprawdzić przez czternaście dni, o ile wcześniej nie skorzystaliście z takiej opcji. Jeśli jesteście tym zainteresowani, to po szczegółowe instrukcje odsyłamy do naszego poradnika.

Dostępność gry w Xbox Game Pass oznacza, że State of Decay 2 nie sprzedało się w dwóch milionach egzemplarzy. Mimo to Microsoft i tak może być zadowolony z popularności projektu. Zwłaszcza, że recenzje nie zachwycają. Według serwisu Metacritic wersja na konsolę Xbox One posiada średnią ocen na poziomie 68%, a wydanie pecetowe poradziło sobie tylko o jeden procent lepiej. Podobne wnioski wyciągnął nasz redaktor, który wystawił grze notę 7.0/10.

Przypomnijmy na koniec, że State of Decay 2 zadebiutowało 22 maja tego roku, równocześnie na konsoli Xbox One i PC. Na żadnej z tych platform nie przygotowano polskiej wersji językowej. Projekt wchodzi w skład inicjatywy Xbox Play Anywhere. W rezultacie wystarczy kupić grę raz, a otrzymacie wersje na obie platformy sprzętowe.

  1. Recenzja gry State of Decay 2 – apokalipsa zombie w jakości Gothica
  2. Oficjalna strona gry