Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 14 maja 2018, 14:55

autor: Jiker

Amazon uratuje serial The Expanse? Jest petycja

Trwa walka o przyszłość serialu science fiction The Expanse. Twórcy liczą na zainteresowanie ze strony Netfliksa lub koncernu Amazon. Większe szanse daje drugi z dostawców usług VoD.

W ubiegłym tygodniu gruchnęła wieść o końcu współpracy między twórcami serialu The Expanse a stacją SyFy. Kanał, będący częścią imperium medialnego NBCUniversal Cable Entertainment, nie złożył zamówienia na kolejny sezon, czym zasmucił wielu fanów jednej z najlepszych telewizyjnych produkcji science fiction ostatnich lat. Autorzy The Expanse nie zamierzają jednak składać broni, a jednym z tego przejawów jest internetowa petycja, którą zdążyło już podpisać 30 tysięcy osób.

Walka o przyszłość serial The Expanse trwa. - Amazon uratuje serial The Expanse? Jest petycja - wiadomość - 2018-05-14
Walka o przyszłość serial The Expanse trwa.

Petycja, zarejestrowana w serwisie change.org przez zespół scenarzystów The Expanse, ma na celu namówienie koncernu Amazon bądź firmy Netflix do zabezpieczenia pełni praw do dystrybucji serialu. Aktualnie The Expanse znajduje się w ofertach dwóch platform VoD – w Stanach Zjednoczonych można go obejrzeć za pośrednictwem Amazon Prime Video, z kolei na rynku międzynarodowym wyświetla go Netflix.

Z najnowszych, jeszcze nieoficjalnych informacji wynika, że Netflix nie jest zainteresowany rozwojem The Expanse. Bardziej przyjaznym okiem na całą sprawę ma natomiast patrzeć Amazon. Przedstawiciele grupy Alcon Television, która sfinansowała i wyprodukowała serial, odbędą w niedalekiej przyszłości spotkanie z szefostwem koncernu i liczą na pozytywny finał rozmów.

Serial The Expanse debiutował pod koniec 2015 roku, premiera sezonu drugiego odbyła się w lutym 2017 roku, a świetnie oceniana seria trzecia wystartowała 11 kwietnia (w USA). W Polsce serial znajdziemy na Netfliksie – drugi sezon trafił do oferty usługi we wrześniu ubiegłego roku, a trzeci pojawi się zapewne pod koniec tego roku. Producentami są Mark Fergus i Hawk Ostby (Ludzkie dzieci), a za bazę fabularną posłużyła seria powieściowa autorstwa Daniela Abrahama i Ty Francka, piszących pod pseudonimem James S. A. Corey. Jednym z powodów zerwania współpracy z kanałem SyFy jest stosunkowo niska oglądalność na poziomie ok. 0,5 mln widzów, jaką odnotowują nowe odcinki.

  1. Oficjalna strona internetowa The Expanse
  2. The Expanse na Netfliksie
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.