Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2018, 16:25

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Rage 2

Po kilku dniach przecieków i wskazówek firma Bethesda oficjalnie zapowiedziała gre Rage 2, czyli kontynuację postapokaliptycznego FPS-a z 2010 roku, współtworzoną przez studia id Software i Avalanche. Dzisiaj mamy dla Was zwiastun aktorski, a jutro zobaczymy gameplay trailer.

AKTUALIZACJA:

Zgodnie z przewidywaniami firma Bethesda oficjalnie zapowiedziała Rage 2. Udostępnione na razie informacje są bardzo skromne. Wiemy, że gra zaoferuje otwarty świat i zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Nie podano planowanej daty premiery. Projekt powstaje wspólnymi siłami studiów id Software oraz Avalanche (Mad Max, seria Just Cause).

Wypuszczono pełną wersję zwiastuna aktorskiego, ale nie pokazano żadnych fragmentów rozgrywki. Na to nie będziemy musieli jednak długo czekać, gdyż wydawca obiecał, że jutro obejrzymy pierwszy gameplay.

Ostatnich kilka dni firma Bethesda Softworks spędziła na udostępnianiu kolejnych wskazówek odnośnie gry, którą zamierza wkrótce ujawnić. Wszystkie one zebrane razem nie pozostawiały większych wątpliwości, że chodzi o Rage 2, czyli kontynuację strzelanki studia id Software z 2010 roku. Potwierdza to najnowszy wyciek informacji.

Ktoś w łańcuchu działań marketingowych musiał się pośpieszyć, gdyż w serwisie YouTube przed materiałami związanymi z grami zaczęła pojawiać się kilkunastosekundowa reklama Rage 2. Klip został szybko usunięty, ale Austic C. zdążył go zarejestrować, dzięki czemu możecie go obejrzeć na jego koncie Twitter.

Zapowiedziano Rage 2 - ilustracja #1

Klip jest typową reklamą. Trwa raptem szesnaście sekund i nie zawiera żadnych fragmentów rozgrywki. Zamiast tego grają w nim aktorzy w kostiumach w stylu tych, które pamiętamy z pierwszej odsłony. Generalnie stylistyka gry wydaje się podobna do pierwowzoru, choć jednocześnie klimat sprawia wrażenie lżejszego i bardziej kolorowego.

Filmik został zarejestrowany kamerą nagrywającą ekran monitora, więc jakość jest nędzna, ale to nie ma większego znaczenia. Liczy się to, że teraz wiemy już na pewno, że Bethesda szykuje się do zapowiedzi Rage 2.

Zresztą, na lepszej jakości materiały nie będziemy musieli czekać długo. Wcześniejsze wskazówki udostępnione przez wydawcę sugerowały bowiem, że gra zostanie oficjalnie ujawniona dzisiaj. Spodziewamy się, że nastąpi to po południu i gdy to się stanie, zaktualizujemy tę wiadomość o nowe informacje.

  1. Oficjalna strona Rage 2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TWOIM ZDANIEM

Grałeś w pierwszą część RAGE?

Tak
60,9%
Nie
39,1%
Zobacz inne ankiety
RAGE 2

RAGE 2