Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2018, 17:43

Rage 2 już niemal pewne. Zapowiedź nastąpi 14 maja?

Na Twitterze firmy Bethesda opublikowano serię obrazków, które sugerują, że wydawca lada chwila zapowie Rage 2, czyli kontynuację postapokaliptycznego FPS-a studia id Software.

Czy Rage 2 zostanie zapowiedziane 14 maja? - Rage 2 już niemal pewne. Zapowiedź nastąpi 14 maja? - wiadomość - 2018-05-12
Czy Rage 2 zostanie zapowiedziane 14 maja?
RAGE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: id Software
  2. Wydawca: Bethesda Softworks
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, X360, PS3
  5. Data premiery: 4 października 2011 r.

Przedwczoraj pojawiły się mające źródło w ofercie sklepu Walmart spekulacje, według których firma Bethesda zamierza na tegorocznych targach E3 ujawnić Rage 2, czyli kontynuację strzelanki studia id Software z 2010 roku. Wydawca udostępnił teraz kilka nowych wskazówek, które sugerują, że te plotki znajdą pokrycie w rzeczywistości.

Najpierw na koncie Twitter firmy pojawił się obrazek Big Bena, w którym tarcza słynnego zegara wskazuje godzinę 5:14 i jest oblana różową farbą. Potem opublikowano podobne obrazki z przejściem dla pieszych oraz opuszczającą orbitę ziemską rakietą, na której kadłubie również znajdują się liczby „5-14”.

Wybór tego koloru nie jest przypadkowy. Komentując przedwczorajszy wyciek, ludzie z Bethesdy opublikowali zabawny obrazek wyśmiewający nieścisłości na stronie sklepu Walmart i komentarze te były właśnie w kolorze różowym. W połączeniu z numerem „5-14” może to sugerować, że Rage 2 zostanie zapowiedziane 14 maja.

Dziewczyna w specyficznym postapokaliptycznym pancerzu nie pozostawia wątpliwości, że chodzi o Rage 2. - Rage 2 już niemal pewne. Zapowiedź nastąpi 14 maja? - wiadomość - 2018-05-12
Dziewczyna w specyficznym postapokaliptycznym pancerzu nie pozostawia wątpliwości, że chodzi o Rage 2.

Oczywiście są to jedynie spekulacje, ale przed chwilą wydawca po raz kolejny opublikował coś ciekawego na Twitterze i tym razem zaprezentowany obrazek jest znacznie mniej subtelny, nie pozostawiając praktycznie żadnych wątpliwości, o jaki projekt chodzi. Widać na nim grupę ludzi wsiadającą do autobusu firmy Anarchy Tours. Symbol anarchistów był wykorzystywany intensywnie w grze Rage i jej kampanii marketingowej. Ponadto w kolejce znalazła się jedna postać wyglądająca jak żywcem wyjęta z tej postapokaliptycznej produkcji.

Wszystko to wzięte razem nie pozostawia większych wątpliwości. Istnienie Rage 2 jest już praktycznie pewne i jedynym prawdziwym pytaniem jest to, kiedy gra zostanie oficjalnie ujawniona. Mamy nadzieję, że faktycznie stanie się to 14 maja, a nie dopiero na targach E3, które ruszą 12 czerwca.

  1. Recenzja gry Rage
  2. Oficjalna strona Rage