Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka I.G.I. Origins (PC)

I.G.I. Origins

IGI: Origins

Trzecia część cyklu szpiegowskich FPS-ów, której akcję osadzono w latach 80. XX wieku, przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej i drugiej odsłonie. I.G.I. Origins zostało opracowane przez studio Antimatter Games, znane z gry Rising Storm 2: Vietnam.

Akcji | FPP | skradanki | zimna wojna | taktyczne | FPS | szpiegowskie | strzelanki | lata 80.

Okładka I.G.I. Origins (PC)

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

I.G.I. Origins to trzecia odsłona kultowego cyklu strzelanek szpiegowskich, zapoczątkowanego przez FPS-a pod tytułem Project I.G.I., wydanego w 2000 roku. Produkcja została opracowana przez studio Antimatter Games, mające w swoim portfolio między innymi grę Rising Storm 2: Vietnam. Jej wydaniem zajęła się natomiast posiadająca prawa do marki firma Toadman Interactive.

Fabuła

I.G.I. Origins jest fabularnym prequelem poprzednich części serii. Akcja tego tytułu została osadzona w 1980 roku. W trakcie rozgrywki wcielamy się w agenta MI6 znanego jako Regent, który pracując w służbie Jej Królewskiej Mości, zajmuje się wykonywaniem rozmaitych zadań wymagających dyskrecji i działania „za linią wroga”. Podczas zabawy poznajemy nie tylko tajemnice świata stojącego na progu wojny nuklearnej, lecz także mamy okazję zobaczyć proces narodzin tytułowego Instytutu Wywiadu Geotaktycznego (ang. Institute of Geotactical Intelligence, w skrócie - I.G.I.).

Mechanika

W I.G.I. Origins akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gra jest podzielona na misje, które zabierają nas w rozmaite części świata; warto zauważyć, że jedna z nich toczy się w Gdańsku. Z uwagi na otwartą konstrukcję map, postawione przed nami zadania możemy realizować na rozmaite sposoby. Pomaga w tym zarówno rozbudowany arsenał, jak i szeroki wachlarz gadżetów inspirowanych szpiegowskim kinem akcji, na czele z filmami o Jamesie Bondzie. Należy przy tym pamiętać, że choć teoretycznie możliwe jest „wystrzelanie” sobie drogi do celu, najczęściej znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest działanie w ukryciu, przemykanie za plecami nieprzyjaciół oraz ich cicha eliminacja, a także dokładne planowanie każdego kroku.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry I.G.I. Origins prezentuje wysoki poziom. Twórcy przyłożyli się zwłaszcza do modeli broni i przeciwników; ponadto otoczenie „cieszy oko” rozmaitymi detalami, a uwagę zwraca również realistyczne oświetlenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe I.G.I. Origins

18+

Gdańsk w 1980 roku na pierwszym trailerze IGI Origins
Gdańsk w 1980 roku na pierwszym trailerze IGI Origins

wiadomość6 listopada 2019

Gra I.G.I. Origins otrzymała pełnoprawny zwiastun, w którym pierwsze skrzypce odgrywa misja w Gdańsku z 1980 roku. Poza tym dowiedzieliśmy się, że tytuł w 2021 roku trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Zapowiedziano I.G.I. Origins
Zapowiedziano I.G.I. Origins

wiadomość19 marca 2019

Seria I.G.I. doczeka się trzeciej odsłony w postaci będącego prequelem I.G.I. Origins. Pomimo że w sieci pojawił się już pierwszy teaser tej produkcji, jej premiera to na razie odległy temat. Gracze mogą jednak dzielić się z autorami swoimi pomysłami na temat kształtu gry.

I.G.I.: We're Going In. Kolejna odsłona serii Project I.G.I. w produkcji
I.G.I.: We're Going In. Kolejna odsłona serii Project I.G.I. w produkcji

wiadomość30 maja 2017

W sieci pojawiła się informacja, że norweskie studio Artplant oficjalnie pracuje nad kontynuacją popularnej w niektórych kręgach strzelaniny FPP z elementami strategii – Project I.G.I. Gra będzie się nazywała I.G.I.: We're Going In i najprawdopodobniej skupi się na rozgrywce kooperacyjnej.

Project I.G.I. 3 w produkcji?
Project I.G.I. 3 w produkcji?

wiadomość4 stycznia 2017

Wygląda na to, że szykuje się powrót serii taktycznych strzelanek Project I.G.I. Założone przez twórców pierwszej części studio Artplant nabyło bowiem prawa do marki od firmy Square Enix, pozwalające im opracować nową odsłonę cyklu.

PC
PS4
XONE