Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka I.G.I. Origins (PC)
OkładkaI.G.I. Origins (PC)

I.G.I. Origins

IGI Origins

Trzecia część cyklu szpiegowskich FPS-ów, której akcję osadzono w latach 80. XX wieku, przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej i drugiej odsłonie. I.G.I. Origins zostało opracowane przez studio Antimatter Games, znane z gry Rising Storm 2: Vietnam.

Akcji | FPP | skradanki | zimna wojna | taktyczne | FPS | szpiegowskie | strzelanki | lata 80. | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

I.G.I. Origins Premiera

anulowana

PC PS4 XONE

I.G.I. Origins to trzecia odsłona kultowego cyklu strzelanek szpiegowskich, zapoczątkowanego przez FPS-a pod tytułem Project I.G.I., wydanego w 2000 roku. Produkcja została opracowana przez studio Antimatter Games, mające w swoim portfolio między innymi grę Rising Storm 2: Vietnam. Jej wydaniem zajęła się natomiast posiadająca prawa do marki firma Toadman Interactive.

Fabuła

I.G.I. Origins jest fabularnym prequelem poprzednich części serii. Akcja tego tytułu została osadzona w 1980 roku. W trakcie rozgrywki wcielamy się w agenta MI6 znanego jako Regent, który pracując w służbie Jej Królewskiej Mości, zajmuje się wykonywaniem rozmaitych zadań wymagających dyskrecji i działania „za linią wroga”. Podczas zabawy poznajemy nie tylko tajemnice świata stojącego na progu wojny nuklearnej, lecz także mamy okazję zobaczyć proces narodzin tytułowego Instytutu Wywiadu Geotaktycznego (ang. Institute of Geotactical Intelligence, w skrócie - I.G.I.).

Mechanika

W I.G.I. Origins akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gra jest podzielona na misje, które zabierają nas w rozmaite części świata; warto zauważyć, że jedna z nich toczy się w Gdańsku. Z uwagi na otwartą konstrukcję map, postawione przed nami zadania możemy realizować na rozmaite sposoby. Pomaga w tym zarówno rozbudowany arsenał, jak i szeroki wachlarz gadżetów inspirowanych szpiegowskim kinem akcji, na czele z filmami o Jamesie Bondzie. Należy przy tym pamiętać, że choć teoretycznie możliwe jest „wystrzelanie” sobie drogi do celu, najczęściej znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest działanie w ukryciu, przemykanie za plecami nieprzyjaciół oraz ich cicha eliminacja, a także dokładne planowanie każdego kroku.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry I.G.I. Origins prezentuje wysoki poziom. Twórcy przyłożyli się zwłaszcza do modeli broni i przeciwników; ponadto otoczenie „cieszy oko” rozmaitymi detalami, a uwagę zwraca również realistyczne oświetlenie.

Ostatnia modyfikacja 30 października 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe I.G.I. Origins: 18+

PC
PS4
XONE