Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 27 listopada 2021, 14:12

autor: Bebop

Modder poprawia tekstury w GTA Trilogy - Definitive Edition

Zestaw gier Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition spotkał się z ogromną krytyką fanów cyklu, tymczasem jeden z modderów postanowił poprawić wizualną stronę remastera GTA: San Andreas.

AKTUALIZACJA:

Autor moda, czyli nigeez, udzielił nam zgody na hostowanie mirrora jego projektu na naszym FTP:

  1. GTA SA - Project Texture Overhaul v.0.2 - pobierz mod
W SKRÓCIE:
  1. Na stronie Nexus Mods dostępna jest modyfikacja poprawiająca tekstury w nowej wersji Grand Theft Auto: San Andreas, zawartej w kompilacji Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition.
  2. Modder nigeez skupia się w niej na poprawieniu wyglądu dróg, chodników, piasku, błota czy skał.

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, czyli kompilacja odświeżonych wersji trzech kultowych części znanej serii autorstwa Rockstar Games, nie miała wymarzonego debiutu. Stan techniczny każdej z gier zawartych w zestawie pozostawia wiele do życzenia. Modder o pseudonimie nigeez postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczął prace nad modyfikacją, która poprawia wizualną stronę remastera Grand Theft Auto: San Andreas. Pierwsze efekty jego działań dostępne są na stronie Nexus Mods.

nigeez nie planuje podmieniać wszystkich tekstur w grze, zamiast tego chce skupić się na tych najczęściej rzucających się w oczy. Projekt zatytułowany GTA SA Project Texture Overhaul w tym momencie koncentruje się na poprawie wyglądu głównych dróg, autostrad i chodników, jak również tekstur piasku, błota, betonu czy skał. Modyfikacja jest już dostępna do pobrania, choć jej autor podkreśla, że prace wciąż trwają, a zatem po instalacji mogą jeszcze występować problemy. Na projekt składa się obecnie 85 nowych tekstur, a w planach jest ich znacznie więcej.

Instalacja nowej zawartości wymaga pobrania modyfikacji ze strony Nexus Mods, a następnie skopiowania wszystkich plików z rozszerzeniem .pak do folderu z grą (GTASA\Gameface\Content\Paks\~mods). Usunięcie ich wycofuje zmiany.

Warto wspomnieć, że równolegle nad poprawą stanu technicznego kompilacji pracują również jej twórcy ze studia Grove Street Games. Rockstar Games przeprosiło za wszelkie błędy, na które natknęli się nabywcy Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition. Jednocześnie producenci zapowiedzieli wydanie aktualizacji mających na celu podniesienie jakości trylogii – pierwsza z nich jest już dostępna.