Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2021, 09:57

Rockstar przeprasza i łata GTA Trilogy Definitive Edition; klasyczne wersje wrócą do sprzedaży

Rockstar Games przeprosiło za fatalne wykonanie GTA Trilogy Definitive Edition i zapowiedziało długi proces naprawy produkcji. Pierwsza łatka jest już dostępna, a wkrótce do sprzedaży wrócą stare wersje gier.

W SKRÓCIE:
  1. Rockstar Games przeprosiło za fatalny stan GTA Trilogy: Definitive Edition.
  2. Wkrótce do sprzedaży powrócą oryginalne wersje klasycznych odsłon serii.
  3. Zapowiadana wczoraj pierwsza łatka jest już dostępna.

Po ogromnej fali krytyki, jaka spłynęła na firmy Rockstar Games i Groove Street Games, ta pierwsza postanowiła wreszcie przeprosić za fatalny stan GTA Trilogy: Definitive Edition. Zapowiedziano powrót do sprzedaży oryginalnych wersji klasycznych odsłon oraz łatki poprawiające stan gier. Pierwsza z nich jest już dostępna.

W komunikacie, który udostępniono wczoraj wieczorem, możemy przeczytać, że Rockstar Games jest świadome tego, iż zawiodło swoich fanów i nie potraktowało serii z należytym szacunkiem. Zapowiedziano długotrwały proces poprawiania GTA Trilogy: Definitive Edition.

Chcemy szczerze przeprosić wszystkich, którzy napotkali problemy podczas obcowania z GTA Trilogy: Definitive Edition.

Seria Grand Theft Auto i gry, które wchodzą w skład kultowej trylogii, są dla nas wyjątkowe tak samo, jak dla wielu graczy na całym świecie. Ich uaktualnione wersje nie zadebiutowały w stanie pozwalającym spełnić nasze wysokie standardy jakości. Standardy, do których przyzwyczailiśmy naszych fanów.

Mamy w planach naprawienie technicznych problemów, z którymi zmagają się gry, oraz poprawę ich jakości w dłuższym terminie. Każda z zaplanowanych aktualizacji przybliży nas do poziomu, na które te gry zasługują.

Pierwsza z licznych aktualizacji jest już dostępna na pecetach oraz konsolach (z wyłączeniem wersji na Nintendo Switcha). Skupia się ona na poprawie wielu błędów związanych z detekcją kolizji, źle rozmieszczonymi obiektami, zachowaniem postaci niezależnych, nieprawidłowymi animacjami oraz napisami. Lista zmian sugeruje także modyfikację wyglądu deszczu w GTA: San Andreas, jednak ludzie sprawdzili efekty łatki i nie wygląda to za dobrze.

Poinformowano również, że w najbliższym czasie do sprzedaży poprzez Rockstar Games Launcher powróci klasyczna trylogia. Dodatkowo osoby, które kupią GTA Trilogy: Definitive Edition do 22 czerwca 2022 roku, otrzymają stare wersje za darmo w formie rekompensaty.

  1. Oficjalna strona kolekcji GTA Trilogy: Definitive Edition
  2. Recenzja GTA Trilogy: Definitive Edition - nie o taki remaster nic nie robiłem