Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2017, 13:41

autor: Michał "moir" Marian

20-lecie Tibii i 74-letni fan MMO – Wieści MMO (17/01/2017)

Dzisiaj piszemy m.in. o kolejnej fazie beta-testów Revelation Online, problemach z serwerami w ArcheAge, morskiej aktualizacji do Black Desert, jump evencie w DC Universe Online, a także o 20-leciu Tibii i 74-letnim miłośniku gier MMO.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko.

Zastanawialiście się kiedyś, czy za X lat, gdy już będziecie cieszyć się spokojnym życie na emeryturze, wciąż pozostaniecie aktywnymi graczami? Jeśli tak, to zachęcamy Was do zapoznania się z historią sympatycznego 74-latka, który od przeszło 18 lat świetnie się bawi przy grach sieciowych.

ArcheAge

Trion Worlds, zachodni wydawca ArcheAge, po raz kolejny przeprasza graczy za zaistniałe problemy z serwerami. Na niestabilność oraz uciążliwe restarty narzekać mogą zwłaszcza ci, którzy zdecydowali się na tzw. fresh start – pozostałe (legacy) maszyny działają bez większych zgrzytów. Wszyscy, którzy logowali się do gry pomiędzy 6 a 11 stycznia, otrzymają w ramach rekompensaty specjalny upominek. W jego skład wejdzie m.in. 2 Daru Warrior's Chests, 12 Warrior's Medals czy 5 Merit Badges.

Dodatkowo posiadacze aktywnych kont Patron otrzymają jeden dzień ekstra do terminu ważności swoich subskrypcji.

Black Desert

Już 25 stycznia świat Black Desert wzbogaci się o zawartość rozszerzenia Margoria, które skupi się przede wszystkim na morskich terytoriach i aktywnościach. Gracze będą mogli wziąć udział w przeszło 100 nowych zadaniach, gildyjnych walkach morskich, podwodnej eksploracji, a także budowie statków.

Przedstawiciele Kakao Games wspomnieli, że jest to kontynuacja aktualizacji zapoczątkowanej jeszcze w październiku ubiegłego roku. Zaczęli też już powoli udostępniać nową zawartość – klient gry będzie stopniowo ściągał kolejne paczki, by uniknąć przeciążeń serwerów oraz długich czasów oczekiwań w dniu premiery rozszerzenia.

DC Universe Online

Jeśli dotąd nie daliście szansy DCUO, teraz macie do tego niepowtarzalną okazję. Do 31 stycznia wszyscy gracze mogą skorzystać z tzw. jump eventu, który awansuje naszą postać do 100 CR (combat rating – wskaźnik siły prowadzonego bohatera) – tym samym umożliwiając dostęp do części end-game’owych aktywności. Przypominamy również, że wraz z końcem bieżącego miesiąca zakończy się także bezpłatny dostęp do wszystkich wydanych dotąd dodatków. Szczegółowe informacje na temat obu wydarzeń znajdują się tu.

Revelation Online

Już niebawem, tj. 19 stycznia, wystartuje trzecia odsłona zamkniętych beta-testów Revelation Online. Tym razem otrzymamy dostęp do nowego regionu, 3 instancji oraz trybów PvP. Zwiększono także ograniczenia levelowe – tym razem maksimum wynosi 69. Warto nadmienić, że większość nowej zawartości przeznaczona jest dla graczy powyżej 49 poziomu. Oczywiście jeśli braliśmy udział w poprzednich testach nasze postacie będą w dalszym ciągu do dyspozycji. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Tibia

Legendarna Tibia obchodzi w tym roku swoje 20. urodziny. Produkcja niemieckiego studia CipSoft została wydana 7 stycznia 1997 roku, co czyni ją jedną z najstarszych gier MMORPG na rynku. Tytuł, pomimo upływu lat i sporej konkurencji, wciąż cieszy się sporą popularnością, zwłaszcza wśród naszych rodaków – kto jeszcze pamięta czasy świetności Tibii na polskich podwórkach?

Jako że nie sposób przejść obok takiej okazji obojętnie, autorzy przygotowali (oprócz rzecz jasna mocy atrakcji w samym świecie gry) jubileuszową infografikę, z której dowiemy się, że Tibia może pochwalić się m.in.: 30 milionami założonych kont, zasięgiem na ponad 200 krajów, przeszło 300 tysiącami „przegranych” lat, niemal 700 tysiącami linii kodu oraz wieloma innymi – szczegóły poniżej. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko życzyć kolejnych 20 lat „walenia z axa”.

20-lecie Tibii i 74-letni fan MMO – Wieści MMO (17/01/2017) - ilustracja #1

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.