Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2016, 13:04

autor: moir

Gry NCSoftu zablokowane dla graczy z Ukrainy – Wieści MMO (21/11/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacjach-dodatkach Midnight Skypetal Plains do Blade & Soul i Amazon Fury (Part III) do DC Universe Online oraz o debiucie kolejnej części Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2. Wspominamy też o blokadzie gier NCSoftu na Ukrainie i w Rosji.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się najnowszym aktualizacjom takich tytułów jak Blade & Soul, DC Universe Online, Guild Wars 2, a także śledzimy konsekwencje decyzji NCSoft o zablokowaniu dostępu do swoich produkcji z terytorium Ukrainy.

SZYBKIE WIEŚCI

The Elder Scrolls Online

Do 23 listopada możecie nabyć TESO w ramach platformy Steam za niespełna 10 euro. Szczegóły tu.

World of Warcraft

Do 30 listopada włącznie każdy, kto zaloguje się do gry otrzyma specjalny prezent z okazji 12. urodzin sztandarowej produkcji Blizzarda. Informacja na temat zawartości paczki tu.

Chris Metzen

W udzielonym niedawno wywiadzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych pracowników Blizzarda opowiedział o prawdziwym powodzie swojego rozstania z firmą. Projektant po 20 latach pracy w Zamieci zaczął borykać się z atakami paniki.

Blade & Soul

Midnight Skypetal Plains, czyli najnowsze rozszerzenie Blade & Soul zadebiutowało na serwarach gry 16 listopada. Aktualizacja wprowadziła do świata produkcji mnóstwo pomniejszych nowości (Soul Shieldy, sezon PvP, lokalizacja), lecz na pierwszy plan wysuwa się niewątpliwie jej temat przewodni, czyli tytułowy raid przeznaczony dla 24 osób. Szczegółowe informacje na temat zawartości aktualizacji dostępne są pod tym adresem.

DC Universe Online

DC Universe Online otrzymało w minionym tygodniu finałową cześć aktualizacji zatytułowanej Amazon Fury. Rozszerzenie wprowadza do świata gry m.in. jedno- i dwuosobową instancję, alert dla 4 graczy, dwa 8 osobowe raidy, nowe wyposażenie, warstwę fabularną i wiele innych. Szczegółowe informacje na temat zawartości aktualizacji dostępne są tu. Całość jest odpłatna, do nabycia w ramach marketplace. Alternatywnie wystarczy opłacić abonament członkowski.

Guild Wars 2

Już dziś w świecie Guild Wars 2 zadebiutuje najnowsza część tzw. Żyjącej Opowieści. Odcinek zatytułowany A Crack in the Ice będzie trzecią odsłoną trzeciego sezonu wydarzenia. Przedstawiciele studia ArenaNet są bardzo enigmatyczni – gracze otrzymali jedynie krótki teaser, który po obejrzeniu pozostawi ich tylko z jeszcze większą ilością pytań.

Jednocześnie przypominamy o trwającej (do wtorku włącznie) promocji na zakup dodatku Heart of Thorns, który możemy nabyć za jedyne 50% dotychczasowej ceny. Jest on dostępny w dwóch wersjach – standard (22,5 euro) oraz deluxe (37,5 euro). Szczegóły na temat zawartości każdej z edycji znajdziecie w tym miejscu.

NCSoft

Prawdziwy gigant rynku MMO, firma NCSoft, zdecydował się w minionym tygodniu na bardzo kontrowersyjny krok. Wydawca takich tytułów jak Guild Wars 2, Blade & Soul, Lineage II, Aion, WildStar zablokował dostęp do swoich sztandarowych produkcji z terytorium Ukrainy oraz części Rosji. Oberwało się także innym krajom z byłego bloku wschodniego. Choć ArenaNet zdecydowało się jednak zdjąć restrykcje z naszych wschodnich sąsiadów, pozostałe tytuły wciąż utrzymują wprowadzone blokady. Niezadowolenie „odciętych” graczy jest nietrudne do zauważenia – liczne ataki DDoS na serwery NCSoft mówią same za siebie.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.