Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 listopada 2016, 13:47

Star Wars: Force Arena - nadchodzi mobilna MOBA w świecie Gwiezdnych wojen

Studio Netmarble zapowiedziało Star Wars: Force Arena, czyli mobilną grę bitewną PvP w realiach Gwiezdnych wojen, której mechanizmy rozgrywki zainspirowane zostały przebojowym Clash Royale.

Koreańskie studio Netmarble zapowiedziało projekt Star Wars: Force Arena, czyli sieciową grę bitewną PvP osadzoną w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Gra pozbawiona będzie jakiejkolwiek warstwy fabularnej i skoncentruje się na rozgrywkach wieloosobowych. Podczas zabawy gracze pokierują dwuosobowym oddziałem bohaterów znanych ze srebrnego ekranu oraz innych odsłon marki. W sumie dostępnych będzie ponad sześćdziesiąt postaci, wśród których znajdziemy takie sławy jak Luke Skywalker, Darth Vader, księżniczka Leia, Han Solo, imperator Palpatine czy Ezra Bridger. Możliwa będzie zabawa jeden na jednego lub drużynowa opcja 2v2.

Potyczki rozegrają się na małych trójwymiarowych arenach. Każda mapa będzie miała bazy na przeciwstawnych krańcach i zniszczenie ich zapewni zwycięstwo. Gracz otrzyma pełną kontrolę nad każdy bohaterem. Te postacie będą także potrafiły przywoływać liczne jednostki sojusznicze, którymi sterować ma sztuczna inteligencja. Tego rodzaju oddziały będą jednak mogły zmaterializować się wyłącznie na naszej połowie mapy.

Przygodę rozpoczniemy z garstką postaci i wraz z postępami w zabawie będziemy powoli odblokowali nowych bohaterów oraz ulepszali ich umiejętności w ramach drzewek rozwoju, co pozwoli dopasować podwładnych do naszego indywidualnego stylu rozgrywki. Wszystko to ukazane zostanie w atrakcyjnej trójwymiarowej oprawie graficznej. Nie zabraknie oczywiście także sieciowych rankingów.

W sumie Star Wars: Force Arena mocno przypominać będzie szalenie popularne Clash Royale, ale z elemantami gier MOBA. Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie nie wiemy, kiedy tytuł trafi do dystrybucji, ale autorzy umożliwili już rejestrację, co nagrodzone zostanie wirtualną walutą w dniu premiery.

Oficjalna strona gry