Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 listopada 2016, 14:19

Doskonałe Space Marshals 2 teraz także na Androidzie

Trzy miesiące po debiucie na iOS-ie doczekaliśmy się wreszcie premiery androidowej wersji Space Marshals 2, czyli wyśmienitej taktycznej strzelanki szwedzkiego studia Pixelbite.

W sierpniu na iOS-a trafiła gra Space Marshals 2, czyli kontynuacja jednej z najlepszych mobilnych gier ubiegłego roku. Autorzy od początku obiecywali, że w drodze jest także wersja na Androida i teraz wreszcie dotrzymali słowa.

Na iOS Space Marshals 2 jest typową produkcją premium, kosztującą około 27 złotych. Na Androidzie sprawa wygląda trochę inaczej. Gra dostępna jest do pobrania za darmo i w takiej postaci posiada reklamy oraz liczne ograniczenia. Możemy jednak oba te problemy usunąć za pomocą jednorazowej mikropłatności. W praktyce więc dostajemy obszerne demo do wypróbowania zanim podejmiemy decyzję o zakupie.

Space Marshals 2 przenosi nas do znanego z pierwszej części uniwersum science fiction, łączącego futurystyczne elementy z klimatem westernu. Ponownie wcielamy się w gwiezdnego szeryfa imieniem Burton, który musi rozprawić się z kryminalistami terroryzującym podległy mu zakątek galaktyki. Tym razem jednak zamiast polować na pojedynczych przestępców będzie musiał zmierzyć się z dobrze zorganizowanymi gangami.

Pierwsze Space Marshals zyskało popularność głównie za sprawą wyśmienitych mechanizmów rozgrywki, które oferowały nietypowe jak na strzelanki z widoku ptaka rozwiązania, stawiające na taktykę i elementy skradankowe. Część druga kontynuuje te tradycje – wpadanie w sam środek grupy wrogów rzadko kiedy skończy się dla nas szczęśliwie. Największą nowością jest wprowadzenie cichych egzekucji oraz umożliwienie nastawiania gangów przeciwko sobie.

Tak jak pierwowzór, Space Marshals 2 zostało bardzo ciepło przyjęte. Chwalono wyśmienitą grafikę, dopracowaną mechanikę i pomysłowe misje. Krytyka ograniczała się do wytknięcia grze niewielkiej liczby nowych rozwiązań. Ten problem nie jest jednak wielki, zwłaszcza, że całość jest tak dobra, że bez problemów może konkurować z pierwszą ligą niezależnych produkcji na pecetach i konsolach. Dlatego cieszymy się, że teraz w ten tytuł będą mogli zagrać również posiadacze urządzeń z Androidem.

Space Marshals 2 w Google Play

Space Marshals 2 w App Store