Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2008, 08:53

autor: Filip Grabski

Wielka Brytania: GTA IV na Xboxa popularniejsze niż na PS3

Brytyjczycy kochają nowe GTA. A statystyka sprzedaży mówi, że póki co zwycięzcą w walce o ich uczucie jest xboxowa wersja gry.

Brytyjczycy kochają nowe GTA. A statystyka sprzedaży mówi, że póki co zwycięzcą w walce o ich uczucie jest xboxowa wersja gry.

Dane z pierwszego tygodnia sprzedaży najnowszej odsłony Grand Theft Auto na Wyspach Brytyjskich przekazują następujące informacje: w sumie sprzedało się prawie milion kopii gry (pisaliśmy o tym wczoraj), z czego wersja na X360 to 514000, a na PS3 – 413000 sztuk. Xbox wygrywa więc o 20%. Ponadto sprzedaż tej konsoli wzrosła o 125%.

Przy okazji ogłaszania sukcesu konsoli Microsoftu, przywołane zostały inne ciekawe liczby: ponad 9,7 miliona godzin spędzili gracze bawiąc się w multiplayera GTA IV dzięki Xbox LIVE, a ogólnie w nowe GTA grano już ponad 31 milionów godzin.

O samej grze chyba nie trzeba już pisać, bo wszyscy z pewnością doskonale wiedzą w czym rzecz. Dodać można jedynie, że Microsoft i Rockstar szykują jesienią dodatkowe epizody dla GTA w wersji na X360, co z pewnością wydłuży zabawę i kolejny raz przyniesie obydwu firmom niezłe pieniądze. Mnóstwo materiałów o grze jest oczywiście w naszej Encyklopedii. Zapraszamy też do zapoznania się z naszymi recenzjami tej GTA IV: tekstową i video.

Filip Grabski

Filip Grabski

Z GRYOnline.pl współpracuje od marca 2008 roku. Zaczynał od pisania newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji tworzył treści dla serwisu Gameplay.pl. Obecnie przede wszystkim projektuje grafiki widoczne na stronie głównej (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Od 1994 roku z pełną świadomością zaczął użytkować pecety, czemu pozostaje wierny do dzisiaj. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury, zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej