Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2008, 14:24

autor: Julia "Brenda" Borecka

TOP 10 UK - GTA IV podbija Wielką Brytanię... i nie tylko...

Organizacja Chart-Track opublikowała kolejny, ranking najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii. Tym razem Londyńczycy podsumowali okres premiery GTA IV.

Organizacja Chart-Track opublikowała kolejny, ranking najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii. Tym razem Londyńczycy podsumowali okres premiery GTA IV.

Zainteresowanie Grand Theft Auto IV jest ogromne. Nie dziwi więc doskonała sprzedaż najnowszej produkcji firmy Rockstar Games. Z informacji wynika, że przygody Nico Bellica uzyskały miano najszybciej sprzedającej się produkcji wydanej na konsole nowej generacji w Wielkiej Brytanii wypierając tym samym z pierwszej pozycji Nintendo WiiFit, której popularność spadła o 58%. Proporcja sprzedaży tych dwóch produktów wynosi 9:1.

TOP 10 UK - GTA IV podbija Wielką Brytanię... i nie tylko... - ilustracja #1

Sprzedaż GTA IV na Xboxa 360 i PS3 w Wielkiej Brytanii prawie przełamała barierę jednego miliona (926 tys.) w niecały tydzień, „pokonując” w ten sposób każdą grę wydaną w 2007 roku, wliczając w to FIFĘ 08, czy Call of Duty 4. 61.2% wartości sprzedanego oprogramowania na rynku interaktywnej rozrywki w ostatnim tygodniu, to właśnie GTA IV. Już w pierwszych 24 godzinach tytuł osiągnął pułap 631 tys. egzemplarzy, które znalazły nabywców.

Gazeta New York Times, która weszła w posiadanie ogólnych statystyk firmy Take-Two trochę wcześniej, opublikowała zadziwiające informacje. Na dzień dzisiejszy, GTA IV została sprzedana w 6 milionach kopii na całym świecie z czego 3.6 miliona sprzedano w pierwszym dniu. W związku z tym w niecałe siedem dni wygenerowała przeszło 500 milionów dolarów przychodu.

Powracając do rankingu, na trzecim miejscu wciąż plasuje się Mario & Sonic At The Olympic Games, którego sprzedaż jest stabilna, natomiast z miejsca 15, wskoczyła pozycja Wii Play na 4. Pozostałe, takie jak Mario Kart Wii czy GT 5 Prologue, zaliczyły spadek kolejno o 3 i 2 miejsca. Nowością na liście jest nowa gra na podstawie filmu - Iron Man: The Official Videogame zajmująca póki co 11 miejsce.

A oto pierwsza dziesiątka brytyjskiego rankingu bestsellerów w ostatnim tygodniu (27 kwietnia – 3 maja):

1.

GTA IV

Rockstar

2.

Wii Fit

Nintendo

3.

Mario & Sonic At The Olympic Games

Sega

4.

Wii Play

Nintendo

5.

Mario Kart Wii

Nintendo

6.

Gran Turismo 5: Prologue

Sony

7.

Pro Evolution Soccer 2008

Konami

8.

Call Of Duty 4

Activision

9.

Brain Training

Nintendo

10.

Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas 2

Ubisoft