Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2008, 10:00

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 maja 2008)

Amerykańska data premiery Final Fantasy IV już znana, Nintendo aktualizuje serwis WiiWare, szczegóły na temat Sega Rally 3, dywagacje odnośnie światowego debiutu gry Afrika – zapraszamy Was do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Amerykańska data premiery Final Fantasy IV już znana, Nintendo aktualizuje serwis WiiWare, szczegóły na temat Sega Rally 3, dywagacje odnośnie światowego debiutu gry Afrika – zapraszamy Was do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Final Fantasy IV

Final Fantasy IV na konsolę Nintendo DS to remake popularnego jRPG wydanego pierwotnie w 1991 roku na konsolę SNES. Jak poinformowała firma Square Enix, grę już niedługo będą mogli przetestować amerykańscy posiadacze najnowszej przenośnej platformy Nintendo. Dojdzie do tego 22 czerwca. Europejski debiut planowany jest z kolei na późniejszy okres tegorocznego lata.

WiiWare

Nintendo przeprowadziło pierwszą aktualizację amerykańskiej wersji serwisu WiiWare. Do grona udostępnionych na starcie pozycji dołączyły: Dr. Mario Online RX (1000 punktów Wii, tryb sieciowy, dla 1-4 graczy) oraz Family Table Tennis (500 punktów Wii, dla 1-2 graczy).

Sega Rally 3

Sega zaprezentowała w Londynie nową wersję gry Sega Rally Revo. Zostanie ona wydana jedynie w wersji na automaty arcade. Produkcja została usprawniona pod niemal każdym względem, szczególnie pod kątem oprawy wizualnej. Zapewnia to nowy system graficzny – Europa-R – w skład którego wchodzi m.in. dwurdzeniowy procesor firmy Intel, 4 GB pamięci RAM oraz GeForce serii 8800. Taka specyfikacja pozwala na uzyskanie płynnej animacji trzymającej stałe 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 720p. Jak zapewniają osoby, które miały już okazje zagrać w nowe SR Revo – różnica pomiędzy wersją arcade’ową a konsolową (wydaną na PS3 i X360) jest bardzo duża.

Afrika

Światowa premiera Afrika 28 sierpnia 2008 roku? Tak twierdzi azjatycki sklep Play-Asia. Sony odżegnuje się jednak od tych informacji, twierdząc, że są to tylko plotki.

Japonia

Firma Media Create opublikowała listę sześciu najlepiej sprzedających się produkcji w historii Wii w Kraju Kwitnącej Wiśni. Zestawienie prezentuje się następująco:

  1. Wii Sports - 2,979,275
  2. Wii Play - 2,368,967
  3. Wii Fit - 2,038,730
  4. Smash Bros Brawl - 1,620,119
  5. Mario Party 8 - 1,254,542
  6. Mario Kart Wii - 1,227,169

Największym zaskoczeniem jest brak Super Mario Galaxy. Pozycja nie zdołała bowiem przekonać do siebie Japończyków. Zdobyła jednak spore uznanie w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

Galeria obrazków

Na koniec „Wieści ze świata” chcielibyśmy Wam zaprezentować kilka najnowszych galerii obrazków...

Dynasty Warriors 6

Men of War

Stronghold Crusader Extreme

Operation Darkness

Sudden Strike 3: Arms for Victory - Ardennes

Soul Calibur IV

Precursors

Madden NFL 09

Carnival Games

Command & Conquer: Red Alert 3

Galeria filmów

... oraz filmów:

Empire: Total War - kulisy produkcji

Bangai-O Spirits

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Collapse - gameplay

WALL-E

The Incredible Hulk (2008) - The Beast Within: Origins

Guitar Hero: World Tour - perkusja

Spore - kulisy produkcji #1

Stronghold Crusader Extreme - kulisy

gry