Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWii
Okładka Dr. Mario & Germ Buster (Wii)

Dr. Mario & Germ Buster Wii

Dr. Mario & Germ Buster jest hybrydą dwóch bardzo podobnych gier, których nazwy zawarto w tytule. Bohaterem jest w nich niestrudzony i powszechnie znany hydraulik – Mario, wcielający się tym razem w rolę lekarza.

Logiczne | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Dr. Mario & Germ Buster (Wii)

producent: Arika

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

20maja2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dr. Mario & Germ Buster jest hybrydą dwóch bardzo podobnych gier, których nazwy zawarto w tytule. Pierwsza z nich to remake klasycznej pozycji z konsoli NES, a druga różni się od niej tylko nieznacznie. Bohaterem jest w nich niestrudzony i powszechnie znany hydraulik – Mario, wcielający się tym razem w rolę lekarza. Dr. Mario & Germ Buster udostępniono za pomocą serwisu WiiWare.

Dr. Mario to kolejna z niezliczonych wariacji na temat legendarnego Tetrisa. Nasz cel to eliminowanie kolorowych bakterii z naczynia laboratoryjnego. Wykonujemy to używając kapsułek w kolorach odpowiadających wrogom. Tabletki obracamy i kierujemy w wybrane miejsce. Cztery kapsułki w tym samym kolorze znikają, eliminując przylegającą do nich bakterię. Aby przejść na następny poziom, należy wykończyć wszystkie drobnoustroje – bardzo wskazane jest więc tworzenie kombinacji i powodowanie reakcji łańcuchowych. Na uwagę zasługuje rozbudowana opcja multiplayer, w której przy jednej konsoli rozegrać możemy ze znajomym pojedynek na zwykłych zasadach, bądź polegający na jak najszybszej anihilacji migających bakterii. Do wszystkich trybów można dostosować prędkość zabawy (wolną, średnią czy też szybką), jak i ilość bakterii. Ponadto dzięki Nintendo Wi-Fi Connection można bawić się poprzez Internet - wystarczy tylko jedna kopiagry.

Germ Buster różni się od Dr. Mario sterowaniem, które odbywa się z wykorzystaniem zaawansowanych funkcji Wii Remote. Aby łatwiej było precyzyjnie operować pilotem, wszystko zostało trochę powiększone. W ten sposób grać mogą jednocześnie cztery osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Dr. Mario & Germ Buster

Klasyfikacja PEGI Dr. Mario & Germ Buster

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Dr. Mario & Germ Buster

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 maja 2008)

wiadomość27 maja 2008

Amerykańska data premiery Final Fantasy IV już znana, Nintendo aktualizuje serwis WiiWare, szczegóły na temat Sega Rally 3, dywagacje odnośnie światowego debiutu gry Afrika – zapraszamy Was do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Dziś startuje WiiWare w Europie

wiadomość20 maja 2008

Dziś w końcu także europejscy posiadacze konsoli Wii będą mogli cieszyć się dobrodziejstwami przygotowanego dla niej systemu sieciowej dystrybucji - WiiWare. Lista gier dostępnych na starcie różni się od tej jaką mieli mieszkańcy USA i to raczej na naszą korzyść. Chociaż jak się okazuje nie od razu otrzymamy wszystkie osiem tytułów, które wcześniej zapowiadano, lecz tylko sześć z nich.