Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWii
Okładka Dr. Mario & Germ Buster (Wii)
OkładkaDr. Mario & Germ Buster (Wii)

Dr. Mario & Germ Buster Wii

Dr. Mario & Germ Buster jest hybrydą dwóch bardzo podobnych gier, których nazwy zawarto w tytule. Bohaterem jest w nich niestrudzony i powszechnie znany hydraulik – Mario, wcielający się tym razem w rolę lekarza.

Logiczne | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dr. Mario & Germ Buster Premiera Wii

20maja2008

producent: Arika wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dr. Mario & Germ Buster

Boom Blox

World of Goo

Blast Works: Build, Fuse & Destroy

Dr. Mario & Germ Buster jest hybrydą dwóch bardzo podobnych gier, których nazwy zawarto w tytule. Pierwsza z nich to remake klasycznej pozycji z konsoli NES, a druga różni się od niej tylko nieznacznie. Bohaterem jest w nich niestrudzony i powszechnie znany hydraulik – Mario, wcielający się tym razem w rolę lekarza. Dr. Mario & Germ Buster udostępniono za pomocą serwisu WiiWare.

Dr. Mario to kolejna z niezliczonych wariacji na temat legendarnego Tetrisa. Nasz cel to eliminowanie kolorowych bakterii z naczynia laboratoryjnego. Wykonujemy to używając kapsułek w kolorach odpowiadających wrogom. Tabletki obracamy i kierujemy w wybrane miejsce. Cztery kapsułki w tym samym kolorze znikają, eliminując przylegającą do nich bakterię. Aby przejść na następny poziom, należy wykończyć wszystkie drobnoustroje – bardzo wskazane jest więc tworzenie kombinacji i powodowanie reakcji łańcuchowych. Na uwagę zasługuje rozbudowana opcja multiplayer, w której przy jednej konsoli rozegrać możemy ze znajomym pojedynek na zwykłych zasadach, bądź polegający na jak najszybszej anihilacji migających bakterii. Do wszystkich trybów można dostosować prędkość zabawy (wolną, średnią czy też szybką), jak i ilość bakterii. Ponadto dzięki Nintendo Wi-Fi Connection można bawić się poprzez Internet - wystarczy tylko jedna kopiagry.

Germ Buster różni się od Dr. Mario sterowaniem, które odbywa się z wykorzystaniem zaawansowanych funkcji Wii Remote. Aby łatwiej było precyzyjnie operować pilotem, wszystko zostało trochę powiększone. W ten sposób grać mogą jednocześnie cztery osoby.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Dr. Mario & Germ Buster

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Dr. Mario & Germ Buster Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection