Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSPXBOXWiiX360PS3NDS
Okładka Madden NFL 09 (XBOX)
OkładkaMadden NFL 09 (XBOX)

Madden NFL 09

Madden NFL 09 All-Play

Madden NFL 09 to kolejna odsłona bodaj najpopularniejszej i najlepszej serii gier traktujących o futbolu amerykańskim. Panowie z EA Sports wyposażyli nowego Maddena w szereg usprawnień, czyniąc rozgrywkę jeszcze bardziej realistyczną i grywalną.

Sportowe | futbol amerykański | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Madden NFL 09 Premiera

12sie2008

X360 PS3 NDS PSP Wii XBOX

Gry podobne do Madden NFL 09

Madden NFL 2004

NFL Street 2

NFL 2K2

Madden NFL 09 jest kolejną odsłoną jednej z serii sportówek wydawanych przez koncern Electronic Arts. W Polsce cykl ten jest mało popularny, podobnie zresztą jak i dyscyplina, której został poświęcony. Zupełnie inaczej sprawa wygląda za oceanem – tam Futbolem Amerykańskim pasjonują się miliony. Nic więc dziwnego, że gry na licencji National Football League okazują się być prawdziwymi kasowym hitami. Oczywiście z tego powodu elektronicy starają się jak mogą, aby kolejne ich części były jak najlepsze.

Podobnie jak poprzednio w grze ujrzymy prawdziwe drużyny i graczy NFL, którzy zostali bardzo dokładnie odwzorowani, nie tylko pod względem graficznym, ale też umiejętności czy zachowania. Trzeba więc rozsądnie dobierać skład i brać pod uwagę zarówno mocne jak i słabe strony każdego z członków drużyny. Fanów futbolu na pewno ucieszą też takie smaczki jak możliwość uaktywnienia typowego dla danego zawodnika sposobu okazywania radości po udanym przyłożeniu. Dodatkowo na zachowanie futbolistów na boisku będą miały wpływ panujące w danej chwili warunki pogodowe.

O tym jak bardzo EA starało się upodobnić swoją grę do telewizyjnych transmisji świadczyć może też pojawienie się ciekawej funkcji - OnDemand Picture-in-Picture Play-call Window. Dzięki niej na ekranie na bieżąco wyświetlane są statystyki graczy i drużyn, jak również podpowiedzi dotyczące taktyk i zagrań, których do tej pory nie wykorzystaliśmy. Za jej pomocą możemy też dokonywać zmian w składzie. Przy czym wszystko to opatrzone zostało komentarzami Toma Hammonda i Crisa Collinswortha.

Madden NFL 09 posiada dopracowaną grafikę, sylwetki zawodników zostały oddane bardzo szczegółowo, a ich animacja jest naturalna. Zachwycić mogą też takie drobiazgi jak choćby pozostawiane ślady na zaśnieżonym lub mokrym boisku.

Dzięki temu, że gra dostosowuje poziom trudności do umiejętności gracza świetnie bawić się mogą zarówno początkujący jak i starzy wyjadacze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Madden NFL 09

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Madden NFL 09 Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
X360
PS3
NDS
PSP
Wii
XBOX