Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2009, 10:07

autor: Maciej Śliwiński

Madden NFL 10 w produkcji

Znamy pierwsze szczegóły dotyczące Madden NFL 10, gry będącej kontynuacją jednej z najlepszych sportowych serii wydanych przez Electronic Arts.

Znamy pierwsze szczegóły dotyczące Madden NFL 10, gry będącej kontynuacją jednej z najlepszych sportowych serii wydanych przez Electronic Arts.

Na łamach strony operationsports.com, Ian Cummings, jeden z członków zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie najnowszej odsłony symulacji futbolu amerykańskiego przedstawił kilka nowych osób, które zaangażują się w tworzenie Madden NFL 10. Ujawnił również parę detali dotyczących procesu przygotowania samego tytułu.

Jedną z osób odpowiedzialnych za nową grę będzie Phil “Fillycheze” Frazier, w przeszłości pracujący nad sportowymi tytułami na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 2. Frazier był także w ekipie przygotowującej poprzednią część Madden NFL. Obok niego do pracy nad Madden NFL 10 przystąpi także Josh Looman, twórca NFL Head Coach 09. Według Cummingsa, Looman będzie odpowiedzialny za przygotowanie trybu Franchise. Wiemy już więc, że poza samą rozgrywką, będziemy mogli zając się wszystkimi aspektami prowadzenia profesjonalnego zespołu.

Ostatnią z prezentowanych osób jest Donny Moore, wcześniej również zaangażowany w prace nad NFL Head Coach 09. Podobnie jak Looman, będzie pracował nad trybem menadżerskim gry. Z zapowiedzi Cummingsa wynika, że tryb Franchise nie będzie jedyną mocną stroną nowego tytułu. Madden NFL ma być grą ultra-realistyczną: „Wszystko co zobaczycie w niedzielę (wtedy odbędzie się finał Superbowl, przyp. red) zobaczycie również w Madden NFL. Skupiamy się na symulowaniu tego co jako fani NFL byliście przyzwyczajeni oglądać w TV, a co gracze i trenerzy widzą na co dzień na boisku” .

Cummings zapowiada, że zespół pracujący nad grą ma zamiar być w ścisłym kontakcie z fanami tytułu. Dokładne informacje na temat gry będą pojawiały się regularnie co tydzień, gracze będą mogli na specjalnym forum zostawiać sugestie i pomysły. Kolejne informacje na temat Madden NFL 10 twórcy gry ujawnią już w niedzielę…w przerwie finałowego spotkania Super Bowl.

gry