Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3
Okładka NFL Tour (PS3)

NFL Tour

Kolejna gra podejmująca tematykę footballu amerykańskiego. Tym razem uczestniczymy w tzw. road shows. Próbujemy zdobyć lukratywny kontrakt, który mógłby umożliwić przystąpienie do rozgrywek ligi NFL.

Sportowe | futbol amerykański

Okładka NFL Tour (PS3)

data premiery gry:

8sty2008

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NFL Tour jest kolejnym produktem podejmującym tematykę footballu amerykańskiego, sportu cieszącego się największą popularnością właśnie na terenie Stanów Zjednoczonych. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest studio EA Tiburon, zlokalizowane na Florydzie. Developer ten w przeszłości opracował wszystkie gry z nadzwyczaj popularnej serii Madden NFL. EA Tiburon ma też jednak na swoim koncie inne gry o tematyce sportowej, między innymi NFL Street czy też podejmującą tematykę wyjątkowo dynamicznych wyścigów serię NASCAR. NFL Tour powstał wyłącznie z myślą o posiadaczach dwóch modeli konsol – PlayStation 3 oraz Xbox’ów 360. Obie wersje gry prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania.

Opisywany produkt posiada oczywiście pełną licencję tytułowej organizacji (National Football League), dzięki czemu w trakcie zabawy uczestniczymy w starciach z prawdziwymi drużynami tej ligi. NFL Tour oferuje jednak mniej realistyczne podejście do tematyki footballu amerykańskiego od gier z serii Madden NFL. W rezultacie ma bowiem zainteresować także tych graczy, którzy na co dzień nie interesują się elektroniczną rozrywką (casual gamers). Produkt ten różni się też od głównej serii EA Tiburon stylem rozgrywek. W NFL Tour przystępujemy bowiem do fikcyjnych zawodów, o charakterze lokalnym (tzw. road shows). Za każdym razem przystępujemy do pojedynków z prawdziwymi drużynami ligi NFL. Zawody rozgrywane są zupełnie nowych typach stadionów. Celem gracza jest zdobycie kontraktu, który umożliwiłby prowadzonej przez jego drużynie przystąpienie do rozgrywek ligi NFL.

Różnice w stosunku do tytułów z serii Madden NFL obejmują między innymi prostsze sterowanie, dzięki któremu opanowanie całej drużyny nie sprawia dużych problemów. Zwiększono także ogólne tempo rozgrywki, stawiając na bardziej arcade’owe rozwiązania. Producent nie zrezygnował na szczęście z wyjątkowo szczegółowej grafiki, prezentującej zbliżony poziom do gry Madden NFL 08. Na szczególną uwagę zasługują bardzo dokładnie wykonane modele zawodników. NFL Tour posiada też oczywiście pełnoprawny multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 BD

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Gry podobne do NFL Tour

Klasyfikacja PEGI NFL Tour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe NFL Tour

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Zapowiedziano grę NFL Tour
Zapowiedziano grę NFL Tour

wiadomość11 lipca 2007

O tym, że pracownicy Electronic Arts posiadają ogromne doświadczenie w tworzeniu gier sportowych świadczy chociażby seria Madden NFL, traktująca o footballu amerykańskim. Właśnie tę dyscyplinę developerzy ze studia EA Tiburon, mieszczącego się na Florydzie, uczynili tematem przygotowywanej pozycji.

X360
PS3