Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2WiiNDSX360PSPXBOXPS3GCN
Okładka Madden NFL 07 (PC)

Madden NFL 07

Madden NFL 07 to kolejna odsłona bodaj najpopularniejszej i najlepszej serii gier traktujących o futbolu amerykańskim. Panowie z EA Sports wyposażyli nowego Maddena w szereg usprawnień, czyniąc rozgrywkę jeszcze bardziej realistyczną i grywalną.

Sportowe | futbol amerykański | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Madden NFL 07 (PC)

data premiery gry:

22sie2006

PC PS2 XBOX GCN X360 PSP NDS

17lis2006

PS3

19lis2006

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Madden NFL 07 to kolejna odsłona bodaj najpopularniejszej i najlepszej serii gier traktujących o futbolu amerykańskim. Panowie z EA Sports wyposażyli nowego Maddena w szereg usprawnień, czyniąc rozgrywkę jeszcze bardziej realistyczną i grywalną – priorytetowym celem omawianej odsłony jest wszakże obronienie tytułu najlepszego programu w swojej kategorii.

Podobnie jak w przypadku zeszłorocznej wersji NFL, także i w tym przypadku autorzy starali się przede wszystkim poprawić i rozbudować te elementy mechaniki programu, które odpowiadają za planowanie i przeprowadzanie zagrań ofensywnych. Nowa wersja oferuje przede wszystkim nowatorski sposób kontrolowania „lead blockera”, zapewniający znacznie większą swobodę w rozgrywaniu piłki i przygotowywaniu ataku. Co więcej, zawodnicy mogą korzystać z różnych, znanych z prawdziwych boisk NFL, stylów biegania – każdy z nich ma swoje dobre i złe strony, w zależności od predyspozycji danego zawodnika oraz zaistniałej na placu gry sytuacji. Wszystko to znacznie poszerza arsenał zagrywek taktycznych, pozostających do dyspozycji spragnionego wrażeń miłośnika futbolu amerykańskiego. Przyszykowano także coś specjalnie dla prawdziwych fanatyków tego egzotycznego dla większości Polaków sportu – tryb NFL Superstar: Hall of Fame, który jest niejako nagrodą dla najwierniejszych i najbardziej utalentowanych fanów serii Madden NFL.

To nie koniec nowości w warstwie merytorycznej programu. Od podstaw stworzono system wyławiania młodych talentów – teraz skauci przez wiele miesięcy ciężko pracują, abyśmy mogli co roku przeżywać święto draftu – czyli wybierania najlepszych graczy z rozgrywek amatorskich i uniwersyteckich, prosto do najlepszych drużyn profesjonalnej ligi futbolu amerykańskiego. Oczywiście, wszystkie dostępne w grze zespoły posiadają oryginalne nazwy i prawdziwe nazwiska zawodników, co zresztą nie może dziwić, wszakże program, jak to zwykle w przypadku gier z serii EA Sports bywa, jest tworzony na licencji. W tym roku dodatkowo poszerzono formacje taktyczne poszczególnych zespołów o unikatowe, charakterystyczne dla danego teamu zagrywki obronne – pozwala to jeszcze lepiej poczuć styl i charakter naszej ulubionej drużyny.

Kosmetyczne poprawki nie ominęły także oprawy audiowizualnej, zapewniając graczom nowy poziom wrażeń. We współczesnej grze sportowej nie mogło zabraknąć rozbudowanego trybu gry online, wraz z popularną 'drabinką', hojnie premiującą zwycięstwa nad najlepszymi graczami, ale i bezlitośnie karcącą za porażki z outsiderami. W zależności od naszych upodobań, korzystamy z jednego z dwóch dostępnych trybów rozgrywki sieciowej: Play Now oraz Session Match, różniących się ogólnym charakterem potyczki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 256 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Gry podobne do Madden NFL 07

Klasyfikacja PEGI Madden NFL 07

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Madden NFL 07

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 800 MHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
 • 4 GB HDD
 • Windows XP
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Najlepiej sprzedające się gry w USA od 1995 roku
Najlepiej sprzedające się gry w USA od 1995 roku

wiadomość20 stycznia 2010

Organizacja NPD pokusiła się o sporządzenie listy najlepiej sprzedających się gier konsolowych na amerykańskim rynku od 1995 roku (rozpoczęcie działalności NPD). Notowanie zostało zdominowane przez produkcje firmy Nintendo oraz kolejne odsłony marki Call of Duty.

Madden NFL 07 i pornografia

wiadomość2 stycznia 2007

Czternastoletni mieszkaniec stanu Utah, Kolton Mahoney o minionych Świętach może powiedzieć wszystko, ale nie to, że były nudne. Wspomniany młodzieniec w ramach prezentu gwiazdkowego otrzymał od rodzic… Mikołaja wymarzoną sportówkę – Maddena NFL 07. Tak przynajmniej wydawało mu się do chwili, gdy umieścił grę w czytniku swojego Xboxa 360.

Madden NFL 07 najlepiej sprzedającą się grą w mijającym roku
Madden NFL 07 najlepiej sprzedającą się grą w mijającym roku

wiadomość27 grudnia 2006

Aż pięć milionów egzemplarzy gry Madden NFL 07 trafiło do w rąk klientów w mijającym roku – oznajmili z dumą przedstawiciele koncernu Electronic Arts. Dzięki temu wynikowi, produkt firmy EA Sports można uznać za najlepiej sprzedający się produkt w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Wpływ kanału pogodowego Wii na grę Madden NFL '07

wiadomość22 grudnia 2006

Przed kilkoma dniami mogliście się zapoznać z informacją poświęconą aktywacji nowej funkcji interaktywnego menu konsoli Wii, a mianowicie kanału pogodowego (Weather Channel). Wiele osób zastanawiało się, czy znajdzie on zastosowanie w normalnych grach. Wygląda na to, że tak.

Electronic Arts a amerykańska premiera PS3

wiadomość15 listopada 2006

Amerykańska premiera konsoli Sony PLAYSTATION 3 zbliża się nieubłagalnie. Już za 48 godzin pierwsi szczęśliwcy będą mogli przetestować wybrane przez siebie pozycje. Być może część z nich zdecyduje się na którąś z gier firmy Electronic Arts.

PC
PS2
XBOX
PS3
GCN
Wii
X360
PSP
NDS