Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOXPS2
Okładka ESPN NFL 2K5 (XBOX)
OkładkaESPN NFL 2K5 (XBOX)

ESPN NFL 2K5

ESPN NFL 2K5 to technicznie podrasowana kontynuacja już wyśmienitej sportowej serii. Tym razem, w porównaniu do zeszłorocznej edycji, gra dostała jeszcze większego „kopa” i możemy już mówić, że jest prawie idealna.

Sportowe | futbol amerykański

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ESPN NFL 2K5 Premiera

20lip2004

PS2 XBOX

producent: Visual Concepts wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do ESPN NFL 2K5

NFL Street

NFL Head Coach

Madden NFL 07

ESPN NFL 2K5 to technicznie podrasowana kontynuacja już wyśmienitej sportowej serii. Tym razem, w porównaniu do zeszłorocznej edycji, gra dostała jeszcze większego „kopa” i możemy już mówić, że jest prawie idealna. Produkcją gry ponownie zajęło się studio Visual Concepts, a wydawcą jak zawsze jest SEGA. Każdy fan futbolu amerykańskiego, tego prawdziwego jak i wirtualnego na konsole, po prostu nie może nie zagrać w ESPN NFL 2K5. Gra jest, jak to się mówi, „oczkiem w głowie” twórców i co roku jest dopieszczana w każdy możliwy sposób.

Gameplay stoi na najwyższym poziomie i każdy gracz jest w siódmym niebie grając w tak realistyczną symulację. W Stanach Zjednoczonych futbol amerykański wiedzie prym, w zasadzie można go nazwać tamtejszym sportem narodowym i dlatego też, położono ogromny nacisk na rozgrywkę, która spełnia oczekiwania nawet bardzo wymagających fanów. Sztuczna Inteligencja zawodników, kierowanych przez konsolę, stoi na bardzo wysokim poziomie i trzeba trochę poćwiczyć zanim wygra się mecz. Jedną z wielu nowości jest system VIP, który pozwala konsoli na zapisywanie naszych tendencji: poruszania się zawodnikami, zagrań, fauli, rozstawiania obrońców itd. Jest to o tyle nowatorskie, że konsola zapamiętuje te wszystkie informacje, robi save i ktoś potem może zagrać przeciwko nam, a nas nie musi być wcale przy konsoli. Bardzo ciekawa jest też opcja Franchise, w której wcielimy się w rolę menadżera, a naszym zadaniem jest doprowadzenie drużyny na sam szczyt zawodowej ligi.

Modele zawodników są wykonane z dużą pieczołowitością, a ich animacja oczywiście techniką motion-capture. Całości towarzyszy doskonały dźwięk i wrażenie oglądania prawdziwej relacji telewizyjnej stacji ESPN dzięki wykorzystaniu w przerwach prawdziwych reporterów. Komentarz jest lepszy niż kiedykolwiek, czysty i mocny głos zawsze zgadza się z wydarzeniami na ekranie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 2,2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI ESPN NFL 2K5

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

ESPN NFL 2K5 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
XBOX