Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOXPS2
Okładka ESPN NFL 2K5 (XBOX)

ESPN NFL 2K5

ESPN NFL 2K5 to technicznie podrasowana kontynuacja już wyśmienitej sportowej serii. Tym razem, w porównaniu do zeszłorocznej edycji, gra dostała jeszcze większego „kopa” i możemy już mówić, że jest prawie idealna.

Sportowe | futbol amerykański

Okładka ESPN NFL 2K5 (XBOX)

producent: Visual Concepts

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

20lip2004

PS2 XBOX

ESPN NFL 2K5 to technicznie podrasowana kontynuacja już wyśmienitej sportowej serii. Tym razem, w porównaniu do zeszłorocznej edycji, gra dostała jeszcze większego „kopa” i możemy już mówić, że jest prawie idealna. Produkcją gry ponownie zajęło się studio Visual Concepts, a wydawcą jak zawsze jest SEGA. Każdy fan futbolu amerykańskiego, tego prawdziwego jak i wirtualnego na konsole, po prostu nie może nie zagrać w ESPN NFL 2K5. Gra jest, jak to się mówi, „oczkiem w głowie” twórców i co roku jest dopieszczana w każdy możliwy sposób.

Gameplay stoi na najwyższym poziomie i każdy gracz jest w siódmym niebie grając w tak realistyczną symulację. W Stanach Zjednoczonych futbol amerykański wiedzie prym, w zasadzie można go nazwać tamtejszym sportem narodowym i dlatego też, położono ogromny nacisk na rozgrywkę, która spełnia oczekiwania nawet bardzo wymagających fanów. Sztuczna Inteligencja zawodników, kierowanych przez konsolę, stoi na bardzo wysokim poziomie i trzeba trochę poćwiczyć zanim wygra się mecz. Jedną z wielu nowości jest system VIP, który pozwala konsoli na zapisywanie naszych tendencji: poruszania się zawodnikami, zagrań, fauli, rozstawiania obrońców itd. Jest to o tyle nowatorskie, że konsola zapamiętuje te wszystkie informacje, robi save i ktoś potem może zagrać przeciwko nam, a nas nie musi być wcale przy konsoli. Bardzo ciekawa jest też opcja Franchise, w której wcielimy się w rolę menadżera, a naszym zadaniem jest doprowadzenie drużyny na sam szczyt zawodowej ligi.

Modele zawodników są wykonane z dużą pieczołowitością, a ich animacja oczywiście techniką motion-capture. Całości towarzyszy doskonały dźwięk i wrażenie oglądania prawdziwej relacji telewizyjnej stacji ESPN dzięki wykorzystaniu w przerwach prawdziwych reporterów. Komentarz jest lepszy niż kiedykolwiek, czysty i mocny głos zawsze zgadza się z wydarzeniami na ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do ESPN NFL 2K5

Klasyfikacja PEGI ESPN NFL 2K5

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe ESPN NFL 2K5

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live

Nowa gra dla miłośników futbolu w amerykańskim wydaniu

wiadomość1 lutego 2007

Wydawca gier sportowych, firma 2K Sports, ogłosiła powrót do swojej starej serii NFL 2K Football. Nie jest to bynajmniej konkurencja dla FIFY czy PES ale gra poświęcona zupełnie innej, mało popularnej u nas dyscyplinie sportu, a mianowicie futbolowi amerykańskiemu. Ostatnia część tego cyklu rodem z 2K pokazała się w 2004 roku i nosiła tytuł ESPN NFL 2K5.

PS2
XBOX