Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3
Okładka Afrika (PS3)

Afrika PS3

Hakuna Matata

Nietypowa gra edukacyjna, w której zajmujemy się eksploracją tytułowego kontynentu. Obserwujemy zachowania różnych gatunków zwierząt, dowolnie przemieszczając się po mapie.

Logiczne | edukacyjne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Afrika (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

6października2009

Afrika jest produktem trudnym do jednoznacznego sklasyfikowania. Najprościej byłoby go określić mianem gry edukacyjno-przygodowej. Zajmujemy się bowiem właściwie wyłącznie obserwacją fauny i flory tytułowego czarnego kontynentu, wcielając się w postać jednego z uczestników wirtualnego safari. Produkt ten ma jednocześnie stanowić pokaz mocy konsoli PS3, zapewniając między innymi możliwość jednoczesnej animacji wielu szczegółowo wykonanych obiektów.

Podstawową atrakcją omawianej gry jest oczywiście obserwowanie życia zamieszkujących Afrykę różnych gatunków zwierząt. W opisywanym produkcie zawarto między innymi nosorożce, hipopotamy, zebry, żyrafy, gepardy, karibu, aligatory, słonie, bawoły, jaszczurki, tygrysy, czy lwy. Producent zadbał nie tylko o ich szczegółowy wygląd, ale także o odwzorowanie ich typowych zachowań. Zwierzęta mogą więc korzystać z wodopojów, szukać pożywienia, czy współdziałać w grupach. Możemy zająć się obserwacją pojedynczych zwierzaków, bądź też całych stad. Równolegle nie musimy obawiać się o swoje życie. Producent nie przewidział bowiem żadnych elementów typowych dla współczesnych strzelanin czy innych gier akcji.

Bardzo duży nacisk położono także na wygląd otoczenia. W zależności od dokonanego wyboru wolny czas spędzamy eksplorując typowe dla Afryki stepy, sawanny, czy rozległe pustynie. Za każdym razem napotykamy inne zwierzęta. Możemy także podziwiać różne gatunki roślin, typowe dla tego kontynentu. Do naszej dyspozycji oddano kilka postaci podróżników, różniących się między sobą między innymi szczegółami wyglądu. Po okolicy możemy przemieszczać o własnych siłach, bądź też korzystać z różnorakich środków transportu (np. specjalnie przygotowanych do takich celów jeepów). Na uwagę zasługuje także opcja używania lornetki oraz wykonywania efektownych zdjęć, wykorzystując do tego celu będący na wyposażeniu aparat fotograficzny. Zwierzaki możemy obserwować o różnych porach dnia, nie tylko w palącym słońcu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Gry podobne do Afrika

Wymagania wiekowe Afrika

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Brutal Legend, Batman: Arkham Asylum, Modern Warfare 2) 18/09/09
Wieści ze świata (Brutal Legend, Batman: Arkham Asylum, Modern Warfare 2) 18/09/09

wiadomość18 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska premiera Order of War, zapowiedź odnowionej wersji The Warlock of Firetop Mountain, debiut pierwszego DLC do nowego Batmana, pierwsze rozszerzenie do Pirates of the Burning Sea, Namco Bandai na targach Tokyo Game Show i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 sierpnia 2008)

wiadomość1 sierpnia 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Activision i Infogrames o pieniądzach, Microsoft narzeka na europejskich graczy, znamy datę premiery nowego Ratcheta & Clanka, Afrika zmienia tytuł i inne. Zapraszamy do lektury.

Afrika – znamy kolejne szczegóły
Afrika – znamy kolejne szczegóły

wiadomość15 czerwca 2008

Podczas pokazu zorganizowanego na Tajwanie Sony Computer Entertainment podało kolejne informacje o projekcie Afrika, który już niebawem ukaże się na japońskim rynku jak tytuł adresowany wyłącznie do posiadaczy PlayStation 3. Firma potwierdziła jednocześnie doniesienia magazynu Famitsu, jakoby debiut gry ze stajni Rhino Studios miał nastąpić 28 sierpnia.

Japońska premiera Afriki jeszcze w te wakacje
Japońska premiera Afriki jeszcze w te wakacje

wiadomość5 czerwca 2008

Podczasy gdy w Europie najprawdopodobniej nie doczekamy się premiery tajemniczej Afriki, do japońskiej premiery produktu pozostały niespełna trzy miesiące. W najnowszym wydaniu magazynu Famitsu pojawiła się informacja, że projekt zespołu Rhino Studios trafi do Kraju Kwitnącej Wiśni 28 sierpnia 2008.

Afrika nie zawita do Europy
Afrika nie zawita do Europy

wiadomość28 maja 2008

Afrika, gra/tech demo, którą zaprezentowano w 2006 na konsoli PS3 roku podczas targów Tokyo Games Show z całą pewnością nie doczeka się europejskiego wydania, twierdzi serwis Computer and Video Games powołując się na przedstawicieli Sony.