Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Haze (PS3)
OkładkaHaze (PS3)

Haze

Haze jest grą z gatunku FPS, przygotowaną przez autorów popularnej serii TimeSplitters, czyli pracowników firmy Free Radical Design. Niniejszy produkt został stworzony pod skrzydłami korporacji Ubisoft Entertainment, zarządzającej marką Far Cry.

Akcji | FPP | science fiction | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Haze Premiera

anulowana

PC X360

20maj2008

PS3

Haze jest grą z gatunku FPS, przygotowaną przez autorów popularnej serii TimeSplitters, czyli pracowników firmy Free Radical Design. Niniejszy produkt został stworzony pod skrzydłami korporacji Ubisoft Entertainment, zarządzającej marką Far Cry, stanowiącą de facto rynkową konkurencję „Mgiełki”. Developerzy opracowywali swoje dzieło z myślą o komputerach osobistych klasy PC oraz konsolach siódmej generacji – PlayStation 3 i Xbox 360.

W myśl ogólnie przyjętych w przypadku FPS-ów zasad, kierujemy postacią bohatera, potrafiącego stawić czoła całej armii. Konkretnie mowa o osobniku nazwiskiem Jake Carpenter, żyjącym w latach trzydziestych XXI wieku. Protagonista zostaje świeżo wcielony do sił zbrojnych koncernu Mantel Corporation i od razu rusza do walki z nieprzyjaciółmi. Wspomniana korporacja zapewnia swoim żołnierzom mnóstwo nowoczesnej broni ręcznej oraz przeróżne wehikuły bojowe (m.in. śmigłowce), a także zaplecze biomedyczne, dzięki któremu żołdacy celniej strzelają, mniej się męczą itd. Zabawę rozpoczynamy w Ameryce Południowej podczas kampanii, wymierzonej w rebeliantów z ugrupowania, określanego mianem Ręki Obietnicy. Jednakże nie wszystko dzieje się zgodnie z naszymi przewidywaniami i zostajemy uwikłani w pewną tajemniczą aferę.

Twórcy opracowali rozbudowany tryb single player, składający się z kilkudziesięciu misji, osadzonych w tropikalnym klimacie. Przedzieramy się zatem przez gęste lasy, podziwiając jednocześnie ogrom i różnorodność otaczającej nas roślinności, napotykamy wzgórza z malowniczymi wodospadami etc. Oczywiście musimy nieustannie mieć się na baczności, ponieważ w wirtualnej rzeczywistości nie brakuje przeciwników do pokonania. Oponentów eliminujemy przy pomocy pistoletów, karabinów, granatów i innych narzędzi mordu. Ponadto możemy zrobić użytek np. ze znalezionych pojazdów, aby przemieszczać się szybciej w olbrzymim świecie gry.

Spore wrażenie na widzu oglądającym Haze w akcji robi przede wszystkim szczegółowo dopracowana grafika oraz zaawansowana fizyka. Pozytywnie prezentuje się także sztuczna inteligencja, odpowiadająca nie tylko za naszych wrogów, ale też za towarzyszy broni. Całości dopełnia obszerny tryb multiplayer, pozwalający na organizowanie za pośrednictwem Internetu wieloosobowej (dwie frakcje do wyboru dla każdego uczestnika) rywalizacji i kooperacji.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 265 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,6 / 10 na podstawie 340 głosów czytelników.

Haze cena w dniu premiery: 249,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Haze

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Haze Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS3
X360