Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2008, 10:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 maja 2008)

Poznaliśmy roczny raport finansowy THQ, opublikowano wersję demonstracyjną Haze, zapowiedziano Zoo Hospital na Wii, ujawniono oficjalny tytuł nowej odsłony Forbidden Siren – zapraszamy Was do środowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Poznaliśmy roczny raport finansowy THQ, opublikowano wersję demonstracyjną Haze, zapowiedziano Zoo Hospital na Wii, ujawniono oficjalny tytuł nowej odsłony Forbidden Siren – zapraszamy Was do środowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

THQ

Firma THQ zamknęła dwunastomiesięczny okres zakończony 31 marca z minusem na koncie. Strata wyniosła 35,3 milionów dolarów (przy przychodach na poziomie 1,03 miliarda dolarów). Przyczyniła się do tego m.in. niewielka sprzedaż najnowszego Stuntmana oraz Juiced 2, co zaowocowało rezygnacją z produkcji kolejnych odsłon tychże cyklów, a tym samym zamknięciem studia Concrete Games.

Haze

W ofercie serwisu PlayStation Store zadebiutowała wersja demonstracyjna gry Haze. Zajmuje na dysku 1,5 GB oraz umożliwia graczom ukończenie jednego z poziomów podstawowej kampanii – w tym także w trybie kooperacji z trzema przyjaciółmi. Przypominamy, że oficjalna, światowa premiera dzieła Free Radical Design odbędzie się 20 maja (w Europie 22, w Polsce dzień później).

PixelJunk Eden

PixelJunk Eden – najnowsza propozycja dla fanów marki PixelJunk – zostanie wydane w ramach europejskiego PlayStation Store, o czym poinformowało Sony Computer Entertainment Europe. Dojdzie do tego już niebawem. W PixelJunk Eden wcielimy się w rolę kulki o przylepnych właściwościach. Zadaniem gracza, podróżującego przez niesamowite krainy, przypominające przeważnie dzikie i niebezpieczne chaszcze, będzie zbieranie różnego rodzaju elementów kwiatowych. Skompletowanie odpowiedniej ich liczby umożliwi przeniesienie do kolejnych lokacji.

Savage 2: A Tortured Soul

W ramach usługi Steam zadebiutowała kolejna produkcja. Jest nią Savage 2: A Tortured Soul, wyprodukowana przez firmę S2 Games. Jest ona udanym miksem gry akcji, strategii czasu rzeczywistego oraz cRPG, wrzucającym graczy w wir sieciowej walki pomiędzy kilkudziesięcioosobowymi grupami wojowników. Cena Savage 2 ustalona została na poziomie 24,99 dolarów (z uwzględnieniem 5-dolarowego upustu).

Zoo Hospital

Firma Majesco zapowiedziała oficjalnie konwersję pozycji o tytule Zoo Hospital na Wii (wydanej póki co jedynie w wersji na konsolę Nintendo DS). Wcielimy się w niej w początkującego weterynarza, który decyduje się na pomoc w ratowaniu słynnego szpitala dla zwierząt ciotki Lucy przed bankructwem oraz wściekłymi atakami zaborczego inwestora. Europejski debiut Zoo Hospital zapowiadany jest na czwarty kwartał bieżącego roku. Producentem gry jest studio Torus Games.

Avalon Style Entertainment

Rosyjskie studio Avalon Style Entertainment weszło w posiadanie praw do korzystania z silnika Unreal Engine 3. Dzieło firmy Epic Games wesprze Rosjan w produkcji najnowszej, trzeciej odsłony cyklu 4x4 Off Road powstającej z myślą o użytkownikach pecetów oraz konsol Xbox 360 i PlayStation 3 (poza granicami Rosji pozycja zostanie wydana pod tytułem Off Road Drive).

SOCOM: Confrontation

Jak poinformowało Sony Computer Entertainment Europe, SOCOM: Confrontation, najnowsza część popularnej serii taktycznych strzelanin, ukaże się na europejskim rynku pod koniec bieżącego roku (w ramach PlayStation Store). Dokładna data zostanie ogłoszona już niebawem. Przypominamy, że debiut amerykański nowego SOCOMA odbędzie się 16 września.

Siren

Poznaliśmy oficjalny tytuł najnowszej produkcji z cyklu Forbidden Siren. Siren: Blood Curse (do tej pory Siren: New Translation) ukaże się na rynku jeszcze w tym roku. Plotkuje się, że zostanie udostępnione w formie epizodycznej za pośrednictwem PlayStation Store.

Buzz! Master Quiz

Buzz! Master Quiz, pierwsza odsłona popularnej gry quizowej przeznaczona dla przenośnego PSP, ukaże się na europejskim rynku na początku lipca. W produkcji znajdzie się ponad 5000 niezwykle zróżnicowanych pytań.

S.T.A.L.K.E.R.

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky trafi do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych 29 sierpnia. Mniej więcej w tym samym czasie wyląduje na półkach europejskich sklepów. Dzieło GSC Game World zostanie wydane wyłącznie w wersji na komputery osobiste.

Galeria obrazków

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych:

Trauma Center: Under the Knife 2

The Incredible Hulk

Izuna 2: The Unemployed Ninja Returns

Refusion

Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy

Vigilante 8: Arcade

Men of War

Edna & Harvey: The Breakout

Bomberman Land Touch! 2

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry