Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWiiNDS
Okładka Zoo Hospital (Wii)
OkładkaZoo Hospital (Wii)

Zoo Hospital

Gra strategiczno-logiczna, w której wcielamy się w postać weterynarza. Zajmujemy się między innymi leczeniem lwów, hien, zebr, czy kangurów. Większość problemów rozwiązuje się przystępując do prostych mini-gier.

Strategiczne | zoo | operacje | medyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zoo Hospital Premiera

23paź2007

NDS

16wrz2008

Wii

producent: Torus Games wydawca: Majesco Entertainment wydawca PL: Codemasters

Zoo Hospital jest niezbyt skomplikowaną grą strategiczno-logiczną, w której wcielamy się w postać weterynarza. Zgodnie z tym co może sugerować jej tytuł, swoje działania prowadzimy na terenie ośrodka leczniczego dla zwierząt. Co ciekawe, nie opiekujemy się popularnymi czworonogami, a zdecydowanie rzadszymi, żyjącymi wyłącznie na wolności okazami. Opisywana gra pod wieloma względami przypomina serię Petz Vet czy inną strategię wydaną na Nintendo DS, a mianowicie My Animal Centre in Africa. Podobnie jak w przypadku tej drugiej produkcji, możemy liczyć na niewygórowany poziom trudności. Zoo Hospital w założeniach ma też bowiem zainteresować okazjonalnych (casualowych) graczy. Za przygotowanie opisywanej gry odpowiedzialne jest studio developerskie Torus Games.

W trakcie zabawy wchodzimy w różnorakie interakcje z czterdziestoma różnymi gatunkami ptaków, ssaków oraz gadów. Lista możliwych do wyleczenia okazów obejmuje między innymi kangury, zebry, pandy, hieny, lwy, orły, a nawet kobry. W wielu przypadkach musimy nie tylko podjąć odpowiednie kroki do wyleczenia zwierzęcia, ale i zadbać o to żeby w trakcie przeprowadzania kolejnych działań pozostało ono spokojne. W tym celu podaje się oczywiście odpowiednie środki lecznicze. Zwierzę można też głaskać.

Zoo Hospital nie jest realistycznym ani szczególnie wymagającym produktem. Jeszcze przed rozpoczęciem procedury leczenia możemy skonsultować się z ekspertem, tak aby ustalić co dokładnie danemu zwierzęciu dolega. Tego typu obserwacje można też jednak wykonywać bez niczyjej pomocy. Sama procedura leczenia została natomiast zobrazowana w postaci niezbyt skomplikowanych minigier. W zależności od sytuacji musimy na przykład nałożyć na ranę maść, złożyć złamaną kość, pozbyć się bakterii, dokonać prześwietlenia, czy wykonać standardowy zastrzyk. Na górnym ekranie konsoli wyświetlane są przez cały czas dokładne wskazówki, dzięki którym można zaplanować kolejne kroki.

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza zadbano także o pełnoprawny multiplayer. Dwie osoby mogą przystąpić do wspólnych działań, bawiąc się w kooperacji. Oprawa wizualna Zoo Hospital prezentuje dość wysoki poziom wykonania. Niektóre ujęcia kamery pozwalają przyjrzeć się znajdującym się w ośrodku zwierzakom. Wspomniane wyżej minigry są z kolei bardzo przejrzyste.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Zoo Hospital cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Zoo Hospital

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
NDS
Wii