Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS2PSPWiiGCNNDSGBA
Okładka The Sims 2: Pets (PC)
OkładkaThe Sims 2: Pets (PC)

The Sims 2: Zwierzaki

The Sims 2: Pets

Czwarty dodatek do bardzo popularnej gry The Sims 2, w której gracze kontrolują życie codzienne stworzonych przez siebie wirtualnych postaci.

To jest dodatek do gry The Sims 2.

Symulacje | ekonomiczne | symulator życia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Sims 2: Zwierzaki Premiera

17paź2006

PC PS2 GCN

3lis2006

NDS

7lis2006

GBA

28lis2006

PSP

19cze2007

Wii

Gry podobne do The Sims 2: Zwierzaki

The Sims 3

The Sims 2

MySims

The Sims 2: Pets to kolejny tytuł z niezwykle popularnej, kultowej można rzec, serii The Sims. Tym razem programiści ze studia Maxis postanowili włączyć do uniwersum gry, najbliższych przyjaciół człowieka – zwierzęta domowe. Wybierać możemy spośród wielu rodzajów, nie tylko najbardziej popularnych psów i kotów, ale także świnek morskich, rybek akwariowych, chomików i ptaków.

Naszego pupila tworzymy na podobieństwo postaci „ludzkich” bohaterów gry. Możemy decydować o niemal każdym elemencie wyglądu zwierzęcia, nawet o takich szczegółach jak kolor i pręgowanie sierści (jeśli ktoś ma ochotę stworzyć sobie kota w różowe prążki, nic nie staje na przeszkodzie). Co więcej, do dyspozycji mamy szereg ozdobnych gadżetów, takich jak obroże i chusty na szyje naszych pieszczochów.

Tak rozbudowana możliwość ozdabiania naszych pupili nie oznacza jednak, że pełnią one rolę tylko i wyłącznie ozdobną. Wszystkie zwierzęta występujące w grze obowiązują takie same zasady jak pozostałe postaci (czytaj ludzi). Przede wszystkim musimy liczyć się z tym, że nasz pieszczoch nie żyje wiecznie. Podobnie jak inne simy, zwierzęta muszą zaspokajać podstawowe potrzeby, takie jak jedzenie czy załatwianie się. Do tego dochodzą specyficzne wymagania, na przykład koty potrzebują czegoś do ostrzenia pazurków. Każde ze zwierząt wymaga swojej porcji zainteresowania ze strony właścicieli. Na pewno w mniejszym stopniu dotyczy to rybek czy chomików (choć i one potrafią zaabsorbować uwagę człowieka na wiele godzin), ale koty i psy potrzebują o wiele więcej pieszczot, tresury, nauki sztuczek itp.

Bardzo ciekawie rozwiązano możliwość wpływania na poczynania czworonożnych pupili. Zastosowano mianowicie system pochwał i kar znany z serii Black & White. I tylko od sposobu, który wybierzemy zależy to, czy będziemy mieli w domu karnego i posłusznego zwierzaka, czy też stwora z piekła rodem, regularnie niszczącego domowe meble. Ta druga opcja na pewno przypadnie do gustu osobom lubiącym się przyglądać jak ich kochany pies goni listonosza lub demoluje ogródek sąsiada. Skoro już jesteśmy przy niszczeniu mebli to warto wspomnieć, że nie jest to jedyny sposób w jaki zwierzęta wpływają na stan naszego budżetu. Oprócz konieczności uzupełniania strat, jesteśmy zmuszeni ponosić dodatkowe koszty związane z zakupem akcesoriów, zabawek i tym podobnych.

Całe szczęście jest także możliwość zwiększenia domowego budżetu dzięki posiadaniu zwierzaka. Po raz pierwszy twórcy gry przygotowali karierę zawodową dla psa lub kota (posiadacze rybek i papug mogą czuć się poszkodowani). Jeśli uda się sprawić, że Azor czy Reks zostaną gwiazdami showbiznesu lub zrobią karierę jako pies strażnik, można liczyć na comiesięczny czek z wynagrodzeniem.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD / 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 6317 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

The Sims 2: Zwierzaki cena w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI The Sims 2: Zwierzaki

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

The Sims 2: Zwierzaki Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium III 1.3 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
 • 1.5 GB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

GameCube

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
Game Boy Advance

Game Boy Advance

 • Wykorzystuje:
 • link-kabel
 • dodatkowo (GBA): link-kabel
PC
PS2
GCN
PSP
NDS
Wii
GBA